banner345

banner314

banner375

banner159

banner358

banner264

banner392

Arayan soran yok

12 Ağustos 2017 Cumartesi 09:48
Bu haber 188 kez okundu

İstanbul’da kasten adam öldürme suçundan aranan ve geçen şubat ayında Lefkoşa’da yakalanan Hakan Erkoç, hala iade edilmedi

Arayan soran yok
İstanbul’da cinayet suçundan aranan ve geçen şubat ayında Lefkoşa’ya bağlı Hasppolat’taki uyuşturucu operasyonunda yakalanan Hakan Erkoç hala Türkiye’ye iade edilmedi.
Operasyonunda yakalandıktan sonra ülkeye sahte kimlikle girdiği tespit edilen Hakan Erkoç’u Türkiye’den almaya gelen olmayınca dün ek süre talebi ile 3. kez mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Mustafa Mahan zanlı Hakan Erkoç’unİstanbul’da 18 Aralık 2016 tarihinde Bağcılar bölgesinde kasten adam öldürme suçundan Bakırköy 6.Sulh ve Ceza Mahkemesi’nin zanlı hakkında yakalama emri olduğunu ifade etti. 
Polis, TC İçişleri Bakanlığı’nın KKTC yetkili makamları ile temasa geçerek zanlının iadesini talep ettiğini belirtti. ZanlınınKKTC’de uyuşturucu hap ithal ve tasarrufu suçu işlediğini, bu suçtan dolayı hüküm giydiğini belirten polis, ülkemizde işlediği suçtan ötürü cezasını tamamladığını ve TC Devleti tarafından iadesi istenmesi üzerine cezaevinde iade maksatlı tutulduğunu söyledi. 

30 gün daha tutuklu
Polis zanlının 3’üncükez süre uzatması için mahkemeye çıkarıldığını ve henüz TC yetkilileri tarafından teslim alınmadığını söyledi. Polis, iade işlemleri tamamlanıncaya kadar zanlının 30 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlı için diplomatik kanalların iade talebinde bulunduğunu belirterek, iade işlemleri tamamlanıncaya kadar zanlının 30 gün süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Anahtar Kelimeler Arayan Soran Yok

Yorum Gönder