banner345

banner314

banner375

banner159

banner358

banner264

banner392

Aşkın gözü kör olsun

15 Mart 2017 Çarşamba 09:51
Bu haber 344 kez okundu

37 yaşındaki akrabasına aşık olan ve birlikte yaşamak için “Gel seni İngiltere’ye götüreyim” diyen 80 yaşındaki Hüseyin Mehmet Salih, olumsuz cevap alınca çıldına döndü

Aşkın gözü kör olsun
Hüseyin ÇİÇEK
Kıbrıs’ta; uyuşturucu, şiddet, kaza gibi karamsarlık yaratan olayların yanı sıra, dillere destan olacak ‘aşk hikayeleri’ de yaşanıyor...
   Gazimağusa’da yaşanan bu aşk hikayesinin erkek kahramanı 80 yaşındaki Hüseyin Mehmet Salih... Kendinden 43 yaş küçük akrabası S.H.’ye aşık olan Hüseyin Mehmet Salih, genç kadına önce güzel tekliflerle yaklaştı. “Gel seni İngiltere’ye götüreyim, orada Kraliçe gibi yaşatayım” diyen Salih, olumsuz cevap alınca başka yöntemlere başvurdu.
   İddiaya göre; gelinin yardımıyla S.H.’ye ait 16 adet fotoğraf ele geçiren Hüseyin Memhmet Salih, bu fotoğrafları, genç kadına karşı koz olarak kullanmak istedi. Ancak fotoğraflarda herhangi bir cinselliğin söz konusu olmadığı belirtildi.

“Seni başkasına yar etmem…”
İddialara göre, genç kadını evine çağıran Hüseyin Mehmet Salih, elindeki resimleri göstererek, “seni başkasına yar etmem, ya benimle İngiltere’ye geleceksin, ya da elimde resimlerin var onları babana vereceğim” diyerek genç kadını tehdit etti. Genç kadının önceki gün olayı polise bildirmesi üzerine yakalanan yaşlı adam, dün teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Gelini aracılığı ile resimleri ele geçirdi
Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Löğmen Yücetürk, zanlı Hüseyin Mehmet Salih’in 2017 yılı Mart ayı içerisinde, gelini aracılığı ile akrabaları olan 37 yaşındaki S.H isimli kadının 16 adet renkli fotoğrafını tasarrufuna geçirdiğini söyledi. Zanlının S.H isimli kadını 9 Mart 2017 tarihinde evine çağırdığını ve genç kadına “Seni istiyorum, benden başkası ile olamazsın, kimseye seni yar etmem, benimle İngiltere’ye geleceksin, gelmezsen elimde fotoğrafların var onları babana veririm” diyerek tehdit ettiğini anlatan Yücetürk, olayın 13 Mart 2017 tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve zanlının gözaltına alındığını aktardı.

Fotoğraflar zanlının evinde bulundu
Zanlının evinde arama yapıldığını ve genç kadına ait 16 adet fotoğrafların her birinin başka bir kısımda bulunduğunu belirten Yücetürk, zanlının suçlarını reddettiğini ifade etti. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını bildiren Yücetürk, zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminat şartlarına bağlanmasını talep etti.

Fotoğraflarda her hangi cinsel içerik yok
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 3 bin TL nakdi kefalet ödemesi ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin lehinde 20’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesi şartı ile davaları görüşülünceye kadar serbest bırakılmasına emir verdi. Öte yandan Diyalog muhabirinin elde ettiği bilgilere göre, zanlının genç kadını tehdit ettiği resimlerde herhangi bir cinsel içerik bulunmadığı öğrenildi.

Yorum Gönder