banner345

banner314

banner375

banner159

banner358

banner264

banner392

İlk adımı attı

13 Ocak 2018 Cumartesi 09:23
Bu haber 1127 kez okundu

Özersay, seçim kaybeden Ulaştırma Bakanı Dürüst ve Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu hakkında polise şikayette bulundu

İlk adımı attı
Teoman TURAN
Halkın Partisi (HP) seçimi kaybeden Bayındırlık ve Ulaştırma eski Bakanları Kemal Dürüst ve Tahsin Ertuğruloğlu hakkında devleti zarara uğratma iddiasıyla şikayetçi oldu.
Diyalog’un ulaştığı Kemal Dürüst, iddialarla ilgili olarak tamamen hukuki bir sürecin işletildiğini ve devletin zarardan kurtarıldığını ifade etti. 
Halkın Partisi Başkanı Kudret Özersay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada eski bakanlar hakkında polise şikayetçi olduklarını söyledi. 

“Devleti zarara uğrattılar”
Diyalog muhabirinin “Hangi bakanlar hakkında şikayetçi oldunuz?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Özersay, seçimi kaybeden UBP’li eski Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanları Kemal Dürüst ve Tahsin Ertuğruloğlu hakkında polise şikayetçi olduklarını aktardı. 
Özersay, Kemal Dürüst’ü Ercan Havaalanı sözleşmesini hesap yapmaksızın 4 yıl süreyle uzatmak, Tahsin Ertuğruloğlu’nu da yine Ercan için ihalesiz bir şekilde denetim hizmeti alma girişiminde bulunduğu iddiasıyla şikayet ettiklerini aktardı.

“Söylediklerimi yapma yönünde irademiz vardır”
Kudret Özersay’ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekildeydi: 
“Seçimi kazanamayan ve milletvekili olamayan bazı eski Bakanların artık dokunulmazlık zırhı olmayacak, hatta artık bu zırh yok. Bu nedenle haklarında devleti zarara uğrattıkları gerekçesiyle polise şikayette bulunduk. Biz söylediklerimizi, sırf söylemiş olmak için söylemedik, yapmak yönünde irademiz vardır, gereğini yapmaya devam edeceğiz.”

Dürüst: Devleti zarardan kurtardık 
Kemal Dürüst de hakkındaki iddialarla ilgili olarak Diyalog muhabirine konuştu ve
“Söz konusu olayda hiçbir hukuksuzluğumuz yoktur. Ercan konusunda hukuk yolu ve bürokrasi temelinde devleti zarar etmekten kurtaran bir adım atılmıştır. Devletin hiçbir zararı yoktur ve olmayacaktır da hatta devlet zarardan kurtarılmıştır bu adım ile. Bu konu tamamen hukuksal bir sürecin sonunda yapılmıştır” dedi.

Ertuğruloğlu şikayeti bekliyor 
Şikayet edilen bir diğer isim Tahsin Ertuğruloğlu ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama henüz yapmak istemediğini söyledi. Ertuğruloğlu, suçlamanın ne ile ilgili olduğunu gördükten sonra kamuoyuna açıklama yapacağını kaydetti.
Anahtar Kelimeler İlk Adımı Attı

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ertan Ibrahim 1 ay önce yorumlandı

Bu sekilde suclamalarda bulunan Kudret Ozersay, bu suclamalari isbat edemessa, gorevinden istifa etmeli ve buyuk bir tazminat odemesi lazimdir.

0 Kişi beğendi.