banner345

banner314

banner375

banner159

banner358

banner264

banner392

İnsanlık ölmedi

01 Mart 2017 Çarşamba 10:30
Bu haber 834 kez okundu

İki kızı yatalak olan Hamza Eltutan’ın çağrısına kulak veren işadamı Uğur Ateş Balcı hem gıda yardımını üstlendi, hem de aylık maaş sözü verdi

İnsanlık ölmedi
Hakan YILDIRIM
Güzelyurt’a bağlı Aydınköy’de yaşayan, yatağa mahkum 2 kızına bakmaya çalışan aileye ilgililerden destek gelmediği öğrenilirken, vatandaş sahip çıktı. 
Diyalog’un geçtiğimiz Pazartesi günü manşete taşıdığı haber sonrası duyarlı vatandaşlar, gerek Diyalog Gazetesi’ni, gerekse Diyalog TV’yi arayarak telefonların kilitlenmesine yol açtı. 
Hatırlanacağı gibi Hamza Eltutan’ın yatağa mahkum iki kızı var ve eşinin de belinden rahatsız olmasından dolayı kızlara baba Hamza Eltutan bakmak zorunda. Çocuklara bakmaya çalışırken işini de aksatan Eltutan, çocuklarının sağlık masraflarının karşılanması için çağrıda bulunmuştu. 
Ancak acılı babanın çağrılarına devlet sessiz kaldı. Diyalog’ta haberi okuyan duyarlı vatandaşlar ise devletin yapması gereken görevleri üstlendi. Bir vatandaşın aileyi maaşa bağlaması ise herkesi duygulandırdı. Yardımsever bir vatandaş, zor durumdaki aileye gıda, günlük yaşamda kullanacağı eşyaların yanı sıra, düzenli olarak nakit yardımı sözü verdi.
Vatandaşın yaptığı bu girişim, “insanlık ölmedi” dedirtti.
“Allah hepinizden razı olsun”
Aldığı yardım sonrası Diyalog gazetesine konuşan Hamza Eltutan, herkese teşekkür etti. Duygularını paylaşan fedakar baba Eltutan şunları söyledi:  “Allah’a şükür, eş dost sayesinde iyiyiz. İnsanlarımız çok duyarlı, hepsinden Allah razı olsun. Sadece istediğim, devletimiz ve elçiliğimiz de insanların onda biri kadar duyarlı olsun. Bize yardıma getirdiklerinde çok mutlu oldum. Bunu anlatamam. Yaptığınız haber etkisini gösterdi, hepiniz sağolun. Başka söyleyecek söz bulamıyorum. Şimdiye kadar Özürlüler Derneği’nden bez ve ıslak mendil yardımı aldım. Zaman zaman gıda yardımı geliyor ama gıda yardımı kabul etmiyorum. Devletten hiçbir yardım yok. Çocukların sigortalarını bile yaşı büyük diye iptal ettiler. Usandık artık. Elçilik 15 gün önce 5 bin lira yardım yaptı sağolsun ama onun dışında bir şey yok.” 

“İyi başladık, sonu inşallah iyi olur”
Aydınköy Muhtarı Tamer Tayanç da duygularını paylaşırken, Diyalog Gazetesi’ne teşekkür etti. Tayanç şöyle dedi: “Başta Diyalog Medya’nın bu kardeşlerimize el uzatmasından başladı. Sonu da inşallah güzel olur. Duyulmaya başladıktan sonra o kadar çok insanlar aramaya başladı ki, çok mutlu olduk. Üzüldüğüm bir şey var, hiçbir yetkili aramadı. Ümit ediyorum arayacaklar ve geleceklerdir. Burada en büyük görev Güzelyurt vekillerine düşüyor. Bu vekiller bu kardeşlerimize ne yapacak? Hadi kendinizi gösterin, biz de sizi görelim.”
Anahtar Kelimeler İnsanlık ölmedi

Yorum Gönder