banner345

banner314

banner375

banner159

banner358

banner264

banner392

Tanıklar dinleniyor

13 Şubat 2018 Salı 03:33
Bu haber 121 kez okundu

22 Ocak’taki protesto eyleminde suç işledikleri gerekçesiyle yargılanan 6 sanığın davası sürüyor

Tanıklar dinleniyor
Suna ERDEN
Başkent Lefkoşa’da 22 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen eylemde Afrika Gazetesinin binasına hasar verdikleri ve suç işledikleri gerekçesiyle yargılanan sanıklar Mehmet İpek, Ahmet Türkmen, Ümit Taş, Bayram Ak, Oktay Güney ve Abdulhadi Doğan dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Tacan Reynar’ın huzuruna çıkarıldı. Davanın dünkü oturumunda iki tanık dinlendi. Duruşmada ayrıca eylemle ilgili video görüntüleri de mahkemede izlendi

Duruşmalar sürüyor
Kamuoyunda tartışmalı bir konu haline gelen Afrika gazetesi önündeki eylem ve olayla ilgili tutuklu yargılanan sanıkların davası dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde devam etti. Savunmanın, “Afrika gazetesinin camından parmak işareti yapıldı. İnsanlar tahrik oldu ve olaylar ondan sonra başladı” iddiası üzerine gerçekleştirilen duruşmada dün iki tanık dinlendi. Bir önceki duruşmada tanık olarak dinlenen Gökhan Saraç, dünkü duruşmada kaldığı yerden devam etti. Saraç, olay yerinde olduğunu ve pencereden parmak gösterildiğini gördüğünü ve bunu bir gün sonra ADA TV’de canlı yayında olan Erkan Eğmez’e aktardığını söyledi. Saraç’ın ardından Erkan Eğmez’de tanık olarak dinlendi.

Üçüncü tanık dinlendi
Erkan Eğmez, öncelikle mahkemeye 23 Ocak tarihli programını emare olarak sundu. Tanığın görüntüleri sunmasının ardından Savcı Ayşe Kaymak Şadi görüntüleri incelemek için mahkemeden 2 saatlik süre istedi ve duruşmaya görüntülerin izlenmesi için ara verildi. Aranın ardından önce Gökhan Saraç’ın Eğmez’e atmış olduğu mesajın TV programında okunduğu bölüm izlendi ve sonrasında tanık, Savcı Şadi tarafından sorgulandı. Sorgu sırasında Eğmez parmak olayını görmediğini ancak orada bulunduğu sırada duyduğunu daha sonra da programda mesaj gelmesi üzerine programda okuduğunu söyledi. Eğmez’in tanıklığının ardından dava bugün saat 11.00’a ertelendi.
Anahtar Kelimeler Tanıklar Dinleniyor

Yorum Gönder