banner345

banner314

banner375

banner159

banner358

banner264

banner392

Üst düzey katılım oldu

22 Ekim 2017 Pazar 09:02
Bu haber 219 kez okundu

ARUCAD’ın tanıtımı kapsamında düzenlenen Auguste Rodin’in orijinal eserlerinin yer aldığı sergi açıldı

Üst düzey  katılım oldu
Arkın Yaratıcı Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nin (ARUCAD) tanıtımı ve etkinlik kapsamında düzenlenen Auguste Rodin’in orijinal eserlerinin yer aldığı sergi önceki gün açıldı.
Serginin açılışına katılan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber konuşmasında, bugünden sonra sanata verilmesi gereken önemin, müzeler ve galerilere olan ihtiyacın dillendirilmesi gerektiğini kaydederek, sanatçıya değer verilmesinin topluma güç katacağını vurguladı.
Siber, sanatın özellikle KKTC gibi küçük ülkelerin yumuşak gücü olduğunu belirterek, etkinlikte yapılan konuşmalarda duyduklarının başarma inancını pekiştirdiğini ifade etti.
Sibel Siber, Meclis Başkanlığı önderliğinde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile işbirliği içerisinde  "Çağdaş Sanat Müzesi” açma projesini gerçekleştirmek üzere olduklarını belirtti.
Sadece devletin değil, sivil toplumun ve iş insanlarının bu şekilde girişimler yaparak sanata yatırım yapması ve değer vermesiyle akademiler ve üniversiteler açmasının toplumu zenginleştireceğini söyleyen Siber, Erbil Arkın'ı ve emeğe geçen herkesi kutladı.
Siber daha sonra 19 yüzyıl en önemli heykeltıraşlarından AugusteRodin’in orijinal eserlerinin sergilendiği sergiyi gezdi.

Yorum Gönder