Kategoriler

diyaloggazetesi

İşbirliği istedi

Kırgızistan'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ varlığı ile mücadele edilmesinin başlıca gündem maddesi olduğunu söyledi

 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile Türkiye-Kırgızistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDSK) toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Jeenbekov ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Görüşmelerimizde Kırgızistan'daki FETÖ varlığı ile mücadele edilmesi başlıca gündem maddemizi oluşturdu. Biz Kırgızistan'ın bizim yaşadıklarımızı yaşamasını istemeyiz" dedi. “Görüşmelerimizde Kırgızistan'daki FETÖ varlığı ile mücadele edilmesi başlıca gündem maddemizi oluşturdu” diyen Erdoğan şöyle devam etti: 
“İşadamlarımızın ufkunu buralarda derinleştirecek olursak çok kısa zamanda Kırgızistan bizim elde ettiğmiz birikimleri buraya da taşımız oluruz. 
Görüşmelerimizde Kırgızistan'daki FETÖ varlığı ile mücadele edilmesi başlıca gündem maddemizi oluşturdu. Bugünkü görüşmelerimizde FETÖ ile mücadele konusunda atılabilecek müşterek adımları da değerlendirdik. Biz kardeşsek çektiğimizi kardeşlerimizin çekmesini istemeyiz. Çünkü biz darbe yedik, aynı darbeyi Kırgızistan yesin istemeyiz. Deneyimlerimizle her zaman için Kırgızistan'ın yanında olacağız.”
 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EĞİTİM
8 Kez Görüntülendi.
Mehmetçik  ilkokulunda  ders zili çaldı
GÜNEY
96 Kez Görüntülendi.
Para topluyor
KIBRIS
127 Kez Görüntülendi.
“Vicdan azabı  çekiyorum”
KIBRIS
306 Kez Görüntülendi.
Barışıp balayına çıktılar
KIBRIS
30 Kez Görüntülendi.
8 gün daha  hücredeler
GÜNEY
53 Kez Görüntülendi.
‘Tam uyum’
KIBRIS
78 Kez Görüntülendi.
Mahsul tarlada kaldı
KIBRIS
63 Kez Görüntülendi.
Böyle eğitim olmaz
KIBRIS
30 Kez Görüntülendi.
Mucize kurtuluş
KIBRIS
8 Kez Görüntülendi.
“Yılmadan çalışacağız”