Kategoriler

diyaloggazetesi

Kefaletle serbest kaldılar

Uyuşturucu suçundan tutuklu bulunan 5 zanlı teminata bağlandı

 Lefkoşa’da Narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda tutuklanan Mehmet Ali Erkoç (E-21) , Faysal Akpınar (E-19), Şahin Çepik (E-20), Hakan Arabacı (E-20) ve Salih Kahraman (E-20) dün yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. 
Duruşmada soruşturmanın tamamlandığı belirtilerek teminat talep edildi. Soruşturmayı yapan polis,28 Ağustos 2018 tarihinde, saat 22.00 sıralarında,  Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi tarafından, Marmara Parkı’nın batı kısmındaki isimsiz sokakta, şüpheli olarak görülen 4 zanlının üzerlerinde yapılan aramada, 2 gram 100 miligram ağırlığında bonzai türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi. 
Polis, Faysal Akpınar’ın ise şortunun çakmak cebinde 10 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti. Zanlı Erkoç’un maddeyi aynı gün Salih Kahraman’dan 500 TL karşılığında 3 gram olarak satın aldığını ve arkadaşlarıyla birlikte içtiklerini itiraf ettiklerini söyleyen polis, Kahraman’ın da tutuklandığını belirtti. Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların mahkemnin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme her zanlı için birer kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartı ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KIBRIS
131 Kez Görüntülendi.
Tutuklu yargılanacak
SPOR
7 Kez Görüntülendi.
Özgür ve Akande zirveye ortak
SPOR
10 Kez Görüntülendi.
Kartal’ın ilk firesi
KIBRIS
207 Kez Görüntülendi.
30 bin Euro uçtu
SPOR
36 Kez Görüntülendi.
Ekipler Erhürman’ı ziyaret etti
KIBRIS
652 Kez Görüntülendi.
‘City Sightseeing’
KIBRIS
56 Kez Görüntülendi.
Tacire 2 yıl hapis
KIBRIS
150 Kez Görüntülendi.
Yazıklar olsun
KIBRIS
41 Kez Görüntülendi.
‘Gerek yok’
KIBRIS
44 Kez Görüntülendi.
Öncelik halka yarar