Kategoriler

diyaloggazetesi

Tatlısu Belediyesi Festival açılışında, üzücü durum

Üzücü bir durum

Tatlısu Belediyesi tarafından düzenlenen ve Final organizasyon işbirliğiyle gerçekleştirilen 13. Uluslararası Tatlısu Harnup ve Halk Dansları Festivali, önceki akşam törenle açıldı.
Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalin açılışına, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Meclis Başkan Vekili Zorlu Töre, Maliye Bakanı Serdar Denktaş, KKTC ve Türkiye’den bazı Belediye Başkanları katıldı.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, “Harnup üreticilerinin sıkıntıları çözülmüş değil, devletten teşvik almadan ihraç edebildiğimiz tek ürün ama pazarda veya ihracatta rekabet ortamının yeteri kadar yaratılmamış olması maalesef fiyatları da olması gereken noktada değil” dedi.
Harnup alımlarına başlandığını ve fiyatın 2 TL olarak belirlendiğini kaydeden Orçan, bir kahvenin 3 ile 5 TL olabildiği ülkede bu kadar kıymetli bir ürünün gerek insan sağlığı açısından gerekse ticari değeri açısından bu fiyata satılıyor olmasının harnup üreticileri adına üzücü olduğunu söyledi.Konuşmaların ardından gösteriler yapıldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SPOR
12 Kez Görüntülendi.
Yeşilova’dan bomba transfer
SPOR
15 Kez Görüntülendi.
Hedefimiz şampiyonluk
SPOR
15 Kez Görüntülendi.
Takım Şampiyonu Girne
SPOR
66 Kez Görüntülendi.
Hentbol Antrenörleri bilgi tazeledi
KIBRIS
337 Kez Görüntülendi.
Operasyonlar gece yarısı
KIBRIS
485 Kez Görüntülendi.
Cesarete bak
KIBRIS
63 Kez Görüntülendi.
İhraç yolu göründü
KIBRIS
35 Kez Görüntülendi.
Durum içler acısı
KIBRIS
87 Kez Görüntülendi.
Memleket zehire teslim
KIBRIS
75 Kez Görüntülendi.
İlk gün heyecanı