Kategoriler

diyaloggazetesi

Cumhurbaşkanı akıncı'da düzenlenen art terapi sergisi ve kermesine katıldı

“Harekete Geç”

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte, “Harekete Geç” sloganıyla düzenlenen ve çocukların çevre ve toplumsal sorunlara farkındalığının artırılması hedefiyle gerçekleşen Art Terapi Sergisi ve Kermesine katıldı.

Yapılan açıklamaya göre konuşmasına, etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Cumhurbaşkanı, gerçekleşen uğraşın sonuçlarının da olumlu olacağı temennisinde bulundu. Çevre konusunda farkındalık yaratılmasının, uzun emekler ve belli bir birikim sonucu oluşabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı, çevre konusunda yol alınmasının sabır gerektirdiğini anımsattı.
Ülkede çevre koruma bilincinin yavaş yavaş geliştiğini belirten Cumhurbaşkanı, “Çevre koruma bilinci konusunda kat edeceğimiz uzun mesafeler vardır” diye konuştu. 
Çevrenin korunmasında caydırıcılığın şart olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Çevreyi kirleten cezasını ödeyecektir. Bunun başka bir yolu yoktur” şeklinde konuştu ve çağdaş ülkelerde çevreyi kirletenlere yüksek rakamlarda cezalar kesildiğinin altını çizdi. Mustafa Akıncı, konuşması sonrası Eşi Meral Akıncı ile birlikte çocuklar tarafından düzenlenen ve geliri KUŞKOR ve kaplumbağaların korunması konusunda faaliyetlerini sürdüren SPOT isimli organizasyona bırakılacak olan kermesi gezip, çocuklarla sohbet etti. 

Bez tahtaya mesaj yazdı
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ayrıca, kendisi için ayrılan beyaz tahtaya şu mesajı yazdı: “Daha temiz, daha güzel, daha yeşil barış içinde bir ada ve dünya yaratmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Çocuklarımıza daha çok kulak vererek işe başlayabiliriz. Harekete geçelim !!! Daha fazla geç olmadan…”

“Sergide büyüklere mesaj veriliyor”
Çocukların art terapide kazandıkları beceriler sayesinde, “Harekete Geç” sloganıyla çevre ve toplumsal sorunlara farklı teknikler kullanarak özgürce dikkat çektiğini belirten Meral Akıncı, çocukların cesur bir şekilde kendilerini ifade edebilmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çocukların sergide büyüklere artık gör, duy ve konuş mesajı verdiklerini kaydeden Meral Akıncı, art terapinin çocukların duygusal hayatlarının gelişimindeki öneminden de bahsetti.  

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EĞİTİM
8 Kez Görüntülendi.
Mehmetçik  ilkokulunda  ders zili çaldı
GÜNEY
96 Kez Görüntülendi.
Para topluyor
KIBRIS
128 Kez Görüntülendi.
“Vicdan azabı  çekiyorum”
KIBRIS
307 Kez Görüntülendi.
Barışıp balayına çıktılar
KIBRIS
30 Kez Görüntülendi.
8 gün daha  hücredeler
GÜNEY
53 Kez Görüntülendi.
‘Tam uyum’
KIBRIS
78 Kez Görüntülendi.
Mahsul tarlada kaldı
KIBRIS
63 Kez Görüntülendi.
Böyle eğitim olmaz
KIBRIS
30 Kez Görüntülendi.
Mucize kurtuluş
KIBRIS
8 Kez Görüntülendi.
“Yılmadan çalışacağız”