Kategoriler

diyaloggazetesi

Toplanan çöpler  herkesi şaşırttı

Keep Lefke Clean isimli gönüllü çevre grubu hem karada hem denizde temizlik çalışması yaptı

 Keep Lefke Clean isimli gönüllü çevre grubu tarafından Lefke bölgesindeki temizlik çalışmaları devam ediyor..

Bradley James Hakkı, Niyazi Toros, Ali Polili, Mustafa Çorba, Cihan Erdoğan isimli 5 çevre dostu tarafından başlatılan çevreci hareket gün geçtikçe yeni gönüllüler ve duyarlı vatandaşların katılımıyla büyümeye devam ediyor...
Gönüllü ekip geçtiğimiz Cumartesi sabah 09.30 da Gemikonağı sahil şeridini hem karadan hem de denizden iki ekiple çöplerden arındırmak üzere yeniden buluştu. Keep Lefke Clean gönüllüleri, bir ilke imza atarak tamamen kendi imkanlarıyla, deniz altına dalarak fileli torbalarla deniz altından Mardinli Restorant'tan Gemikonağı Adil Benzin Petrol İstasyonu karşısına kadar geniş çaplı bir temizlik gerçekleştirdi.
Keep Lefke Clean gönüllülerinin sözcüsü Bradley James Hakkı, denizden sokak lambası, teneke bira, şişe bira ve plastik çöpleri çıkartıldığını bunu bu güzel ülkemize yapanların utanması gerektiğini söyledi.
Hakkı, kara ekibinin Mardinli Restorant önündeki derenin denize bağlandığı köprü altından yığınlarca plastik, ağırlıklı çöp çıkardığını belirterek, “Yağmurların gelmesiyle birlikten bu dereden akanlar denizimizi çöplük haline getirecekti. Artık bu felakete dur demenin vakti geldi ve hatta daha fazla geç kalınmaması için tüm halkımızı çevreyi korumaya, geleceğimizi temiz tutmaya çağırıyorum” dedi.  

Yorumlar

VATANDAŞ 6 Ay Önce

HEP SÖYLÜYORUM. PİS BİR TOPLUMUZ

Daha Fazla Haber
SAĞLIK
KIBRIS
88 Kez Görüntülendi.
Tedavi edilmeli
GÜNEY
64 Kez Görüntülendi.
Denya öncü oldu
KIBRIS
146 Kez Görüntülendi.
Bekenova’nın durumu kritik
KIBRIS
150 Kez Görüntülendi.
‘Söyle bakim canın kim’
KIBRIS
102 Kez Görüntülendi.
Yargıya taşınmalı
KIBRIS
48 Kez Görüntülendi.
‘İhtiyacı vardı’
KIBRIS
24 Kez Görüntülendi.
Mehmetçik ayağa kalktı
KIBRIS
35 Kez Görüntülendi.
Sağlıklı bir diyalog kuruldu
KIBRIS
16 Kez Görüntülendi.
Liyakat ön planda olacak