Kategoriler

diyaloggazetesi

Toplanan çöpler  herkesi şaşırttı

Keep Lefke Clean isimli gönüllü çevre grubu hem karada hem denizde temizlik çalışması yaptı

 Keep Lefke Clean isimli gönüllü çevre grubu tarafından Lefke bölgesindeki temizlik çalışmaları devam ediyor..

Bradley James Hakkı, Niyazi Toros, Ali Polili, Mustafa Çorba, Cihan Erdoğan isimli 5 çevre dostu tarafından başlatılan çevreci hareket gün geçtikçe yeni gönüllüler ve duyarlı vatandaşların katılımıyla büyümeye devam ediyor...
Gönüllü ekip geçtiğimiz Cumartesi sabah 09.30 da Gemikonağı sahil şeridini hem karadan hem de denizden iki ekiple çöplerden arındırmak üzere yeniden buluştu. Keep Lefke Clean gönüllüleri, bir ilke imza atarak tamamen kendi imkanlarıyla, deniz altına dalarak fileli torbalarla deniz altından Mardinli Restorant'tan Gemikonağı Adil Benzin Petrol İstasyonu karşısına kadar geniş çaplı bir temizlik gerçekleştirdi.
Keep Lefke Clean gönüllülerinin sözcüsü Bradley James Hakkı, denizden sokak lambası, teneke bira, şişe bira ve plastik çöpleri çıkartıldığını bunu bu güzel ülkemize yapanların utanması gerektiğini söyledi.
Hakkı, kara ekibinin Mardinli Restorant önündeki derenin denize bağlandığı köprü altından yığınlarca plastik, ağırlıklı çöp çıkardığını belirterek, “Yağmurların gelmesiyle birlikten bu dereden akanlar denizimizi çöplük haline getirecekti. Artık bu felakete dur demenin vakti geldi ve hatta daha fazla geç kalınmaması için tüm halkımızı çevreyi korumaya, geleceğimizi temiz tutmaya çağırıyorum” dedi.  

Yorumlar

VATANDAŞ 2 Ay Önce

HEP SÖYLÜYORUM. PİS BİR TOPLUMUZ

Daha Fazla Haber
KIBRIS
53 Kez Görüntülendi.
Önlem alınmalı
KIBRIS
24 Kez Görüntülendi.
Maddi hasar oluştu
GÜNEY
58 Kez Görüntülendi.
Devamı gelecek
GÜNEY
25 Kez Görüntülendi.
Derdine bak!
GÜNEY
26 Kez Görüntülendi.
C-17’ler Larnaka’da
GÜNEY
20 Kez Görüntülendi.
Gerekli adımlar atılacak
KIBRIS
24 Kez Görüntülendi.
Tek başına geliriz
KIBRIS
19 Kez Görüntülendi.
‘Yapıcı görüşme’
KIBRIS
62 Kez Görüntülendi.
Sarsıntı yaratabilir
KIBRIS
15 Kez Görüntülendi.
Türk okullarına destek sözü