Kategoriler

diyaloggazetesi

Fiyatları güncelleyin

Bakan Şahali, imalatta hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılmasını istedi

 Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, imalat sanayine hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılmasını istedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB) yetkililerini toplantıya çağırdı.
Toplantıda, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile önceki gün sağlanan mutabakat çerçevesinde, süt fiyatına getirilen indirimle birlikte, çiğ soğuk inek sütünün imalat sanayiine satış fiyatının 1.99 TL yerine, 1.87 TL olarak yeniden düzenlenmesi konusu ele alındı.
Bakan Şahali, imalat sanayine hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılması yönündeki taleplerini muhataplarına aktararak, bu durumun ürün fiyat listesine doğrudan yansıdığını görmek istediğini belirtti.
Süt ürünleri imalatçılarından yeni duruma göre ürün fiyat listelerini güncellemelerini talep eden Bakan Şahali, konuyu yakından takip edeceklerini söyledi. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SPOR
12 Kez Görüntülendi.
Yeşilova’dan bomba transfer
SPOR
15 Kez Görüntülendi.
Hedefimiz şampiyonluk
SPOR
15 Kez Görüntülendi.
Takım Şampiyonu Girne
SPOR
66 Kez Görüntülendi.
Hentbol Antrenörleri bilgi tazeledi
KIBRIS
337 Kez Görüntülendi.
Operasyonlar gece yarısı
KIBRIS
485 Kez Görüntülendi.
Cesarete bak
KIBRIS
64 Kez Görüntülendi.
İhraç yolu göründü
KIBRIS
35 Kez Görüntülendi.
Durum içler acısı
KIBRIS
88 Kez Görüntülendi.
Memleket zehire teslim
KIBRIS
75 Kez Görüntülendi.
İlk gün heyecanı