Kategoriler

diyaloggazetesi

Fiyatları güncelleyin

Bakan Şahali, imalatta hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılmasını istedi

 Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, imalat sanayine hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılmasını istedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB) yetkililerini toplantıya çağırdı.
Toplantıda, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile önceki gün sağlanan mutabakat çerçevesinde, süt fiyatına getirilen indirimle birlikte, çiğ soğuk inek sütünün imalat sanayiine satış fiyatının 1.99 TL yerine, 1.87 TL olarak yeniden düzenlenmesi konusu ele alındı.
Bakan Şahali, imalat sanayine hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılması yönündeki taleplerini muhataplarına aktararak, bu durumun ürün fiyat listesine doğrudan yansıdığını görmek istediğini belirtti.
Süt ürünleri imalatçılarından yeni duruma göre ürün fiyat listelerini güncellemelerini talep eden Bakan Şahali, konuyu yakından takip edeceklerini söyledi. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
TÜRKİYE
116 Kez Görüntülendi.
İlişkiler gerildi
KIBRIS
184 Kez Görüntülendi.
Endonezyalı Öğrenci Tutuklandı
KIBRIS
60 Kez Görüntülendi.
Benzer Suçları Var
KIBRIS
204 Kez Görüntülendi.
‘Soyunup size poz vereyim’
KIBRIS
94 Kez Görüntülendi.
Tatil Uzadı
KIBRIS
254 Kez Görüntülendi.
Zanlı sayısı 12 oldu
KIBRIS
82 Kez Görüntülendi.
5 Dönüm Kül Oldu
KIBRIS
266 Kez Görüntülendi.
Serhan’dan  70 bin Euro  istediler
KIBRIS
80 Kez Görüntülendi.
Ağacı Değil Aracı Yaktı
KIBRIS
108 Kez Görüntülendi.
‘Kandırıldık’