Kategoriler

diyaloggazetesi

Ülkede yasal  bağları yok

İşten çıkarılınca kaldıkları işyerine ait lojmandaki eşyaları satmakla suçlanan Kadir Aras ile Pınar Yıldız’ın son durağı cezaevi oldu

 Suna ERDEN

Girne’de çalıştıkları restorandan işten çıkarılınca kaldıkları işyerine ait lojmandaki eşyaları satmakla suçlanan Kadir Aras ile Pınar Yıldız hakkındaki soruşturma tamamlandı. Zanlılar dün teminat talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 
Soruşturmayı yürüten polis, zanlıların 20 Şubat 2019 tarihinde Girne’de, kalmakta oldukları iş yerine ait lojmanda bulunan buzdolabı, çamaşır makinesi, bir adet çift kişilik yatak, televizyon, bir adet masa ve dört adet sandalyeyi çalıp başka bir iş yerine 900 TL karşılığında sattıklarını söyledi.
Polis, zanlıların aynı gün Ercan Havaalanı’ndan çıkış yaparken tespit edilip yakalandıklarını aktardı. Polis, zanlıların ifadelerinde işten çıkarıldıklarını ve maaş alamadıkları için eşyaları sattıklarını söyledi. Yapılan soruşturmada işverenin iki zanlının maaşını verdiğinin ortaya çıktığını belirten polis, bu konuda sorgulanan zanlıların eşyalar satıldıktan sonra maaşlarının ödendiğini söylediklerini aktardı. 
Zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, şu an itibari ile ülkede yasal bağları bulunmadığını belirterek, teminat talep etti.
Mahkeme, zanlıların tutuklu yargılanmasına ve bir ayı aşmayacak şekilde cezaevine gönderilmelerine emir verdi. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
DÜNYA
130 Kez Görüntülendi.
May pes etti
GÜNEY
92 Kez Görüntülendi.
Tehlikeli senaryolar
KIBRIS
71 Kez Görüntülendi.
Bırakın iş yapsınlar
KIBRIS
127 Kez Görüntülendi.
Burunlarını kırdılar
KIBRIS
86 Kez Görüntülendi.
Polis araştırıyor
GÜNEY
64 Kez Görüntülendi.
Tasarı Meclis’te
KIBRIS
185 Kez Görüntülendi.
Umutları boşa çıkarmayın
KIBRIS
138 Kez Görüntülendi.
‘Mal benim değil’
KIBRIS
46 Kez Görüntülendi.
Kahramanlar onurlandırıldı
KIBRIS
49 Kez Görüntülendi.
Sistem değişmeli