9 kişi bugün mahkemede

Yasa dışı sanal bet soruşturmasında tutuklanan 11 zanlıdan 2’si serbest kaldı

9 kişi bugün mahkemede

 Girne’de 29 Ağustos 2019 tarihinde iş adamı Bulut Akacan’a ait FEO Elagan isimli sitede gerçekleştirilen yasa dışı sanal bet operasyonuyla ilgili soruşturma devam ediyor. 

Söz konusu sitenin iki dairesinde Dobrabet ve Kalebet isimli adresler üzerinden yasa dışı sanal bet faaliyeti yürütüldüğü tespit edilirken, suçla bağlantılı tutuklanan Batuhan Çetinyürek ile Baran Arda’nın serbest bırakıldığı öğrenildi.
Yapılan soruşturma sonucu Batuhan Çetinyürek ile Baran Arda’nın suçla bağlantısını kanıtlayacak bir delil bulunamadığı ve bu nedenle serbest bırakıldığı belirtildi.
İki şüphelinin serbest kalması ile tutuklu sayısı 9’a düşerken, haklarında başlatılan soruşturma devam eden Okan Erdoğan, Nilay Şahin, Nuh Can Erdal, Burak Çetin, İrfan Önen, Edip Hüseyin Ademoğulları, Elif Çakır, Hüseyin Yiğit Gökdereli ve Bulut Akacan bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak.
Öte yandan operasyonda ele geçirilen 18 bilgisayar, 17 cep telefonu, 7 harici, hard disk, 1 adet USB ve birçok dokümanın incelenmesi devam ediyor. 
Tüm zanlıların banka hesaplarını inceleme altına alan polisin, ayrıca birçok kişiden ifade aldığı öğrenildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER