Altı gün daha hücrede

Sorumlu olarak çalıştığı marketin deposundan faturasız ürün satarak parasını cebe atmakla suçlanan Numan Özveren hakkındaki soruşturma sürüyor

Altı gün daha hücrede

 Suna ERDEN

Girne’de faaliyet gösteren Metro Plus’ın son aylarda gelirinin düşmesi üzerine market için yapılan araştırmada hırsızlık yaptığı ortaya çıkan Numan Özveren hakkındaki soruşturma devam ediyor. Market Direktörü Murat Kaya’nın, girdi ile çıktıları incelemesi ile 157 bin TL’lik bir ürün kaybının tespiti üzerine tutuklanan zanlı dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada, Metro Plus’ın Direktörü Murat Kaya’nın polise gelerek şikâyetçi olduğu ve böylelikle soruşturma başlatıldığı belirtildi. 
Soruşturmayı yapan polis, Kaya’nın şikâyetinde son zamanlarda marketin az kazanç göstermesi üzerine sayım yaptığını ve personelden aldığı bilgide zanlının kasaya bilgi vermeden depodaki birçok ürünü sattığını iddia ettiğini söyledi. Kaya’nın, ayrıca zanlının işe başladığı tarihten itibaren stok sayımı yaptığını ve bu sayım sonrası toplam 157 bin 260 TL değerinde alkollü içki, sigara ve çeşitli ürünlerin eksik olduğunu kaydettiğini belirten polis, temin edilen ifade ve bilgiler ışığında soruşturmayı yürüttüklerini ifade etti. 

Genellikle alkollü içecek sattı
Polis, soruşturmada, zanlının Şanmar isimli marketin hissedarı olan Hasan Akfırat’a Temmuz ayı içinde alkollü içki ağırlıklı olmak üzere birçok market ürününü faturasız sattığının tespit edildiğini kaydetti. Polis, soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler incelenmesi gereken kamera görüntüsünün olduğunu belirterek, zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER