Aranan şahıs var

Burak Çetin’i silah zoruyla dağa kaçırıp darp etmekle suçlanan Halil İbrahim Culfa ile suç ortağı 4 gün daha tutuklu kalacak

Aranan şahıs var

Suna ERDEN
Girne’de alacak verecek meselesi yüzünden beraberindeki iki kişiyle Burak Çetin’i dağa kaçırıp, silahla tehdit ettiği, darp ettikten ve telefonunu aldıktan sonra olay yerinde bırakıp gittiği iddia edilen 
Halil İbrahim Culfa (25) ile dağdaki olaydan birkaç saat sonra Culfa ile Çetin’in evini bastığı öne sürülen Eren Zeytuncu (21) hakkındaki soruşturma devam ediyor. 
İki zanlı dün ek süre talebiyle mahkemeye çıkarılırken, Çetin’i dağa kaçırmak için Culfa’ya yardım eden iki kişiden birinin yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı.
Soruşturmayı yürüten polis, olayın 26 Haziran’da meydana geldiğini söyledi.
Polis, Halil İbrahim Culfa’nın beraberinde bulunan iki kişi ile birlikte iş hakkında konuşmak bahanesiyle aracına aldığı Burak Çetin’i istemi dışında Bufavento Kalesi civarına götürerek darp ettikten sonra, silah gösterip ,cep telefonunu aldığını söyledi.
Polis, zanlı Culfa’nın aynı gün zanlı Eren Zeytuncu ile birlikte Burak Çetin’in evine giderek yine darp ettikten sonra, diz üstü bilgisayarını aldıklarını ifade etti. Polis, 10 Temmuz’da yapılan şikayet üzerine iki zanlının tutuklandığını açıkladı.

Biri kaçtı, diğeri aranıyor
Soruşturma memuru, zanlı Culfa’nın kalmakta olduğu evde yapılan aramada 1,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, üzerinde hintkeneviri kalıntısı olan bir adet plastik öğütücü, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olan1 dolar ile 1 adet 9 mm çapında canlı mermi bulunarak emare olarak alındığını söyledi. 
Zanlıların mahkemeye çıkarılarak haklarında bir gün tutuklama emri alındığını, 4 kişiden ifade aldıklarını kaydeden polis, mesele ile ilgili aranan iki kişiden birinin yurt dışına çıktığının tespit edildiğini, diğerinin ise halen arandığını söyledi.
Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem
Gizem - 4 ay Önce

Pislikler sizi belliydi zaten böyle olduğunuz ahlaksizlar şeref yoksunlari

Gizem
Gizem - 4 ay Önce

Pislikler sizi belliydi zaten böyle olduğunuz ahlaksizlar şeref yoksunlari

SIRADAKİ HABER