Aranan şahıslar var

Evinde ruhsatsız üç tabanca, çok sayıda mermi, eski eserler ve define arama aletleri bulunan polis memuru ile suç ortağı hakkındaki soruşturma sürüyor

Aranan şahıslar var

 Suna ERDEN

Doğanköy’de gerçekleştirilen operasyonda evinde silahlar, mermiler, eski eserler ve define arama aletleri bulunan polis memuru Ziya Düşünmez ile suçla bağlantılı tutuklanan Levent Erdem dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Operasyonun ilk gününde tutuklanan Özgür Yıldız’ın ise suçla bağlantısı olmadığı anlaşılarak serbest bırakıldı.
Duruşmada iddiaları aktaran polis, 21 Haziran saat 15.30 sıralarında, Ziya Düşünmez’in evinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapıldığını söyledi.
Polis, yapılan aramada 1 adet Sig Sauer marka 9 mm çapında tabanca, 1 adet Glock Austria marka tabanca ve 1 adet Beretta marka 7.65 mm çapında tabanca, 18 adet 9 mm çapında canlı mermi, 12 adet 7.65 mm çapında canlı mermi, yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri ile içerisinde tütünle karışık hintkeneviri olan bir adet sarma sigara, 25 adet eski eser olduğuna inanılan madeni para, 7 adet 9 mm çapında kuru sıkı mermi, 4 adet eski eser olduğuna inanılan madeni para, Golden King DPR model kameralı elektronik metal detektörü ve Ziya Düşünmaz’e ait JE 957 plakalı aracın bagaj kısmında ise eski eser aramak için kullanıldığına inanılan 4 adet metal çubuk ve bir adet mikro kamera bulunarak emare olarak zapt edildiğini açıkladı.
Polis, Ziya Düşünmez ve suçla bağlantılı Levent Erdem’in de tutuklandığını ifade etti.

Erdem’in evinde 3 silah bulundu
Polis memuru, zanlı Düşünmez’in ifadesinde evde bulunan ruhsatsız 3 silahı Levent Erdem’in isteği üzerine 2019 yılı Nisan ayında henüz tespit edilemeyen bir şahıs aracılığı ile Girne Turizm Limanı’ndan ülkeye getirttiğini itiraf ettiğini açıkladı.
Polis, Erdem’in evinde yapılan aramada kanunsuz bir şey bulunmadığını ancak zanlı Düşünmez ile konuşmak için kullandığı cep telefonunu hattını kırdığını ifade etti.
Polis,  meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, aranan şahıslar olduğunu belirterek, zanlıların 8 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talep doğrultusunda zanlıların 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER