banner564
banner556

Barışıp balayına çıktılar

Düğün gecesi çıkan kavga sonucunda ayrılan gelin Elif ile severek nikahlandığı Mustafa’nın aşkı galip geldi

Barışıp balayına çıktılar

 Suna ERDEN

Gazimağusa’ya bağlı Vadili Köyü’nde 8 Eylül Cumartesi günü düğünlerinde çıkan kavga nedeni ile aşkları yarım kalan Mustafa- Elif çifti barıştı. 
Damadın arkadaşlarının alkolün etkisi ile çıkardığı kavgada abisi ile babası darp edilen gelin, ailesi ile birlikte düğün salonunu terk etti. Olay polislik olurken, gelin ile damat ayrılmak zorunda kaldı. Aradan geçen 10 günlük sürede gelin ile damat barıştı. 
Diyalog’a konuşan Elif S, “Kavga benim ve eşimin ailesi dışında gelişmişti. Biz etkilenmiştik. Düğün salonunda çıkan arbede nedeni ile aniden gitmek zorunda kaldık. O anda üzerimdeki takılarla düğünde takılan paralar vardı ve çıkarıp bir yere bırakamazdım. Düğünden sonra ‘altın ve paralarla kaçtığım’ söylendi ama bu gerçek değil. Ailem ile birlikte apar topar gitmek zorunda kaldık. Aradan geçen sürede olaylar yatıştı ve eşim ile yeniden bir araya geldik. Zaten kavganın bizimle ilgisi yoktu” dedi. Elif S. şu anda Antalya’da balayında olduklarını ifade ederek, “Aşkımız yarım kalmadı” dedi. 

Düğünde arbede çıkmıştı
Vadili Köyü’nde yaşanan olayda, testi oyunu sırasında başlayan sözlü kavga daha sonra büyüyerek saldırıya dönüşmüştü. İddialara göre; testi oyunu esnasında damat tarafının arkadaşları alkolün de etkisi ile kavga çıkarmıştı. Kız tarafının yakınları ile damat tarafının arkadaşları arasında başlayan kavga tüm düğünü kaplamıştı. Damat tarafının oldukça kalabalık olan yakınları ve arkadaşları büyüyen kavgada gelinin ailesine saldırmıştı. Saldırıda gelinin abisinin başı yarılmış, babası da darp edilmişti. Olay gittikçe büyürken, gelin ve ailesi düğün salonunu terk etmişti.  

banner571

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473