Burnunu kırdılar

Ayaz kardeşler, araçlarının kaportasını tamir eden İsmail Güney’i fazla para istediği iddiasıyla darp etti

Burnunu kırdılar

 Suna ERDEN

Girne’de Güney Garaj isimli kaportacıya tamir için bıraktıkları aracı almaya giden Ahmet Çetin Yılmaz Ayaz ve Ömer Can Ayaz isimli kardeşler, İsmail Güney’in işlemler için istediği parayı çok görünce olay çıkardı. İki kardeş kavga ettikleri Güney’i darp edip, burnunu kırdı, garajına da hasar verdi. Olayın ardından kayıplara karışan iki zanlı önceki gün tespit edilerek gözaltına alındı. Zanlılar dün de tutuklama talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis mahkemede verdiği ifadede, zanlılar Ahmet Çetin Yılmaz Ayaz ve Ömer Can Ayaz’ın “Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Kasti hasar” suçlarından tutuklandığını söyledi. Polis,  9 Haziran 2018 tarihinde meydana gelen olayda, zanlıların araçlarını tamir eden İsmail Güney’in fazla para istediğini öne sürerek, tartıştıklarını, çıkan kavgada Güney’in başını yumruklayıp, garajına da kasten zarar verdiklerini kaydetti. 

Dövdüler ve kaçtılar…
Zanlı Ömer Can Ayaz ile birlikte garaja gelen Ahmet Çetin Yılmaz Ayaz’ında İsmail Güney’i yakasından tutup çekiştirdikten sonra yüzüne yumruk atarak burnunu kırdığını kaydeden polis, olayın ardından kayıplara karışan zanlıların önceki gün tespit edildiklerini belirtti. Soruşturmanın sürdüğünü kaydeden polis, olayı gören görgü tanıklarından alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların soruşturma amaçlı 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti. Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın henüz tamamlanmadığına değinerek Ayaz kardeşlerin 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhat
Serhat - 2 yıl Önce

Yaptığınız habercilik değil, Güney Garaj’ın yapmış olduğu dolandırıcılık ve sahtecilikten, orjinal parça yerine; yan sanayi ve ikinci el parça kullanmaları, Güney Garaja gidip anlaşmaya çalışan iki kardeşin üzerine 15 kişinin saldırması ve size göre 15 kişinin linç etmeye çalıştığı iki kardeşten feci bir şekilde dayak yemeleri gerçekten çok başarılı haber çalışması. Haberciliğinizin böyle devam etmesini diliyorum. Gerçekten başarılar...

SIRADAKİ HABER