‘Felek utansın’

Temizlik işçisi olan anne ile kızı, aynı marketten üçüncü kez et ve tavuk çalarken yakalandı

‘Felek utansın’

 Suna ERDEN

Girne’de aynı markete üç kez girip, et, tavuk ve çeşitli gıda ürünleri çalan anne ile kızı tutuklandı. Karakum’da faaliyet gösteren Erdener isimli marketten kuşbaşı et ile tavuk çalan anne Hülya Babacan ile kızı Nazlıcan Babacan dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 
  Duruşmada iki zanlının suçunu kabul ettiği, Hülya Babacan’ın benzeri 3 sabıkası olduğu belirtildi. Geçim sıkıntısı çeken anne ile kızının istemeyerek bu yola düştüğü “felek utansın” dediği bildirildi.
   Zanlılar hakkındaki soruşturmayı yapan polis, Hülya Babacan ile Nazlıcan Babacan’ın ilk olarak 28  Kasım tarihinde hırsızlık yaptıklarını söyledi. 
   Polis, 2018 yılı Kasım ayında Erdener markete giden iki zanlının 158 TL değerinde 2 kilo kuzu kuşbaşı et çaldıklarını ve zanlı Hülya Babacan’ın eti çantasına koyarak marketten çıkardığını ifade etti.
Zanlıların bu olaydan sonra 26 Aralık 2018 tarihinde de yine aynı markete gittiklerini kaydeden polis, Hülya Babacan ile Nazlıcan Babacan’ın 253 TL tutarında 1 buçuk kilo kuşbaşı et, bir tavuk, 1 buçuk litre kola ve çeşitli gıda ürünlerini çaldığını belirtti.
Soruşturmayı yapan polis, zanlıların son olarak 30 Aralık 2018 tarihinde 77 TL değerinde tavuk ve kutu mantar çaldıklarını açıkladı. 
    Zanlıların 8 Ocak 2019 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını, ifadelerinde suçlarını kabul ettiklerini belirten polis, Hülya Babacan’ın daha önceden benzeri üç sabıkasının olduğunu söyledi. 
Polis, Hülya Babacan’ın bir yerde temizlik işçisi olarak çalıştığını, Nazlıcan Babacan’ın ise üniversite öğrencisi olduğunu belirterek, teminat talep etti.
    Mahkeme, zanlılardan Hülya Babacan’ın 10 gün süre ile cezaevine gönderilmesine,  Nazlıcan Babacan’ın ise bir kefilin 40 bin TL kefalet senedi imzalaması şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER