banner493

Hem alıcı hem satıcı

Uyuşturucu operasyonunda tutuklanan 4 kişi cezaevine gönderildi 

Hem alıcı hem satıcı
banner432

 Suna ERDEN

Girne’de 28 Ağustos 2019 tarihinde düzenlenen operasyonda tutuklanan 10 zanlından geriye kalan 4 kişi daha teminata bağlandı. 
Yasin Uçan, Anastasia Turach, Pari Mulajonova, Onur Taş, Müesser Betül Solmaz ve Doğancan Kütükçü’nün ardından Erdal Yılmaz, Mustafa Göksu, Ekrem Sevinç ve Hasan Düzce dün Girne ve Lefkoşa’da teminat duruşmalarına çıkarıldı.
Duruşmada zanlıların uyuşturucu ithal ettikleri ve sattıkları belirtildi. 
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru,  28 Ağustos 2019 tarihinde aldıkları bilgide Girne’de bir apartmanın altında uyuşturucu olabileceğini öğrendiklerini ifade etti.
Polis, söz konusu yerde yapılan aramada uyuşturucu hap ile hintkeneviri ve araba anahtarı bulduklarını açıkladı. Polis, bekleyişe geçtiklerini, saat 03.00 sıralarında apartmanın yanına uyuşturucu maddeleri almaya gelen Hasan Düzce’nin suçüstü yakalandığını ifade etti.
Polis, zanlının tasarrufunda 12 adet extacy hap, 0.10 mg ağırlığında metamfetamin,  17 ayrı paket içerisinde toplam 20 gram hintkeneviri bulduklarını söyledi.
Soruşturma memuru, olay yerinde bulunan anahtarla açılan arabanın zanlıya ait olduğunu,  araçta yapılan aramada 9 ayrı pakette 61 adet cinsel gücü artırıcı jel ile 2 buçuk gram kokain bulunduğunu açıkladı.

Göksu yönlendirdi
Polis, sorgulanan zanlı Düzce’nin kokainin Mustafa Göksu’ya ait olduğunu söylediğini aktardı.
Polis, yapılan araştırmada kokainin Göksu tarafından araca koyulduğunun ve aynı gün Girne’de tespit edildiğini belirtti.
Polis memuru, zanlı Düzce’nin uyuşturucu hapları Bin TL karşılığında 20 adet olarak,  0.10 mg ağırlığında metamfetamini de 24 Ağustos tarihinde Ekrem Sevinç’ten aldığını itiraf ettiğini açıkladı.
Soruşturma memuru, Düzce’nin zanlı Göksu’nun yönlendirmesi ile Onur Taş’a bir gram kokain,  Erdal Yıldız’a 600 TL karşılığında 6 adet uyuşturucu hap ve 200 TL karşılığında bir gram hintkeneviri,  Yasin Uçan’a bir gram kokain ve Pari Mulajonova’ya da tespit edilemeyen miktarda kokain sattığını açıkladı.

Aldılar, sattılar, ithal ettiler
Polis memuru, soruşturma kapsamında Ekrem Sevinç’in Lefkoşa’daki evinde arama yapıldığını ifade etti. Polis yapılan aramada elbise dolabı içerisinde bir miktar metamfetamin, 3 gram hintkeneviri,  uyuşturucu sarmaya yarayan foil kağıdı, takı sandığı içerisinde yine bir miktar metamfetamin,  ayrı bir paket içerisinde sarılı 25 gram metamfetamin ve hassas terazi bulunarak emare alındığını ifade etti.
Polis, yapılan soruşturmada zanlı Sevinç’in 13 Ağustos tarihinde ülkeye 30 gram metamfetamin ve 85 adet extacy hap ithal ettiğinin belirlendiğini söyledi. 
Zanlı Erdal Yıldız’ın da tutuklandığını kaydeden polis, evinde yapılan aramada üzerinde kokain kalıntısı olan bir adet pet şişe bulduklarını belirtti.
Polis memuru, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, Yasin Uçan, Anastasia Turach, Pari Mulajonova, Onur Taş, Müesser Betül Solmaz, Doğancan Kütükçü’nün geçtiğimiz pazartesi günü teminata bağlandığını, Ekrem Sevinç’in ise Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldığını kaydetti.
Polis, Erdal Yılmaz, Mustafa Göksu ve Hasan Düzce’nin uyuşturucu alma, verme, ithal suçlarını işlediklerini belirterek, teminat talep etti.
Mahkeme üç zanlıyı 2 ay süreyle cezaevine gönderdi.
Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılan zanlı Sevinç de 2 ay süreyle cezaevine gönderildi.  

banner512
YORUM EKLE
YORUMLAR
Jdjrjdjjdjdjwjjsjsjddjshshhshs
Jdjrjdjjdjdjwjjsjsjddjshshhshs - 2 yıl Önce

Bu uyuşturucu nasıl sokuluyo onu sorgulamak lazım işin içinde kimler var

banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460