‘İftiraya uğradım’ 

Saha sorumlusu olarak çalıştığı inşaattan 2 bin TL değerinde duvar kağıdı çaldığı öne sürülen mühendis suçlamaları reddetti

‘İftiraya uğradım’ 

 Suna ERDEN

Girne’de bir otelin inşaatında saha sorumlusu olarak çalışan Kerem Canbay isimli inşaat mühendisi hırsızlık iddiası ile tutuklandı. Zanlının inşaattan 2 bin TL değerinde duvar kağıdı çaldığı öne sürüldü. Zanlı soruşturmanın ardından dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Teminata bağlanılması talep edilen zanlı suçlamaları kabul etmedi ve iftiraya maruz kaldığını savundu.
Duruşmada zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, 1 Kasım tarihinde Girne’de otelin inşaatında saha sorumlusu olarak çalışan zanlının 2 bin TL değerinde duvar kâğıdını çaldığını ve şikâyet üzerine tutuklandığını söyledi. Polis, söz konusu duvar kâğıdı topunun inşaatta çalışan bir işçinin arabasında bulunduğunu ifade ederek,  bunu fark eden depo sorumlusunun işyeri sahibine haber verdiğini belirtti. Polis,  aracında duvar kâğıdı bulunan işçinin Kerem Canbay’ın talimatı verdiğini ve onun evine götürmesi yönünde direktif aldığını söylediğini açıkladı. Bu yönde üç tanık ifadesi bulunduğunu kaydeden polis, zanlının ülkede turist statüsünde bulunduğunu, 1 buçuk yıldır söz konusu otelde mühendis olarak çalışmasına rağmen çalışma izninin çıkarılmadığını ve sürekli ülkeye giriş çıkış yaparak yasal statüsünü koruduğunu ifade etti. 
Polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek teminat istedi.
Mahkemede söz alan zanlı ise suçlamaları reddetti. İftiraya uğradığını savunan zanlı“ Aracında kâğıt bulunan işçi sürekli benden evini düzenlemek için duvar kâğıdı istiyordu. Bende veremeyeceğimi, inşaattaki malların sayılı olduğunu söyledim. Ancak benim olmadığım bir zamanda alıp aracına koymuş” dedi.
Aktarılan olguları değerlendiren mahkeme zanlının tutuksuz yargılanmasına ve bir kefilin 25 bin TL kefalet senedi imzalaması şartı ile serbest kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER