banner564
banner556

Liz ve Zeyna kurbanları

Kuzey Kıbrıs’a aynı gün farklı saatlerde Ercan Havalimanı’ndan giriş yapan 3 kişinin tasarrufunda uyuşturucu ele geçirildi

banner587
Liz ve Zeyna kurbanları
Kuzey Kıbrıs’a aynı gün farklı saatlerde Ercan Havalimanı’ndan giriş yapan 3 kişinin tasarrufunda uyuşturucu ele geçirildi.
Ercan’da rutin kontrol yapan narkotik köpekleri sayesinde fark edilerek yakalanan Mehmet Özdemir, Tayfun Aydın ve İbrahim Vedat Tabur isimli zanlılar dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlı Mehmet Özdemir’in saat 11.30, Tayfun Aydın’ın saat 14.00 ve İbrahim Vedat Tabur’un ise saat 19.15 sıralarında ülkeye geldikleri, Ercan Havaalanı’nda giriş işlemleri yaptırdıkları esnada narkotik detektör köpekleri Liz ve Zeyna’nın tepki vermesi ile üzerlerinde arama yapıldığı belirtildi. Polis, zanlı Mehmet Özdemir’in üzerinde 5 gram hintkeneviri, zanlı Tayfun Aydın’ın üzerinde 1 gram hintkeneviri ve zanlı İbrahim Vedat Tabur’un üzerine ise 2 gram ağırlığında hintkeneviri bulunduğunu belirtti. 

Bugün yeniden mahkemedeler
Polis, havaalanında gözaltına alınan zanlılar hakkında, “uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu” suçlarından soruşturma başlatıldığını belirterek, bir gün süre ile tutuklu kalmalarını talep etti. Talebi değerlendiren mahkeme zanlılar hakkında bir gün tutukluluk kararı verdi. Zanlılar bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473