banner564
banner556

Öğrenci olan kurtuldu

banner587

Ercan’da tasarruflarında uyuşturucu bulunan 3 zanlıdan ikisi cezaevine gönderildi, birisi teminatla serbest bırakıldı

banner589
Öğrenci olan kurtuldu
Ercan Havalimanı’ndan geçen Çarşamba günü farklı saatlerde Kuzey Kıbrıs’a giriş yapan ve tasarruflarında  uyuşturucu bulunan Mehmet Özdemir, Tayfun Aydın ve İbrahim Vedat Tabur bir günlük tutukluluğun ardından dün Lefkoşa’da yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Haklarındaki soruşturma tamamlanan zanlılardan ikisi cezaevine gönderildi birisi teminatla serbest bırakıldı.
Duruşmada zanlı Mehmet Özdemir’in saat 11.30, Tayfun Aydın’ın saat 14.00 ve İbrahim Vedat Tabur’un ise saat 19.15 sıralarında ülkeye geldikleri, Ercan Havaalanı’nda giriş işlemleri yaptırdıkları esnada narkotik detektör köpekleri Liz ve Zeyna’nın tepki vermesi ile üzerlerinde arama yapıldığı belirtildi. 
Polis, zanlı Mehmet Özdemir’in üzerinde 5 gram hintkeneviri, zanlı Tayfun Aydın’ın üzerinde 1 gram hintkeneviri ve zanlı İbrahim Vedat Tabur’un üzerine ise 2 gram ağırlığında hintkeneviri bulunduğunu belirtti. 
Polis, havaalanında gözaltına alınan zanlılar hakkında, “uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu” suçlarından başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, zanlılar Mehmet Özdemir ve Tayfun Aydın’ın turist statüsünde bulunduğunu zanlı İbrahim Vedat Tabur’un ise öğrenci olarak bulunduğunu belirterek teminata bağlanmalarını talep etti.
Mahkeme öğrenci olan zanlı İbrahim Vedat Tabur’un yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 2 gün en yakın polis karakoluna gidip imza atması ve 1 kefilin 20 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. Diğer zanlılar Mehmet Özdemir 2 ay, Tayfun Aydın’ın ise 75 gün süre cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473