banner564

Patron ortada yok

Finans şirketini basması için 3 kişiyi yönlendirdiği, iş yeri sahibini de bizzat arayıp tehditle para istediği iddia edilen Ramazan Can’ın, Akın Ağa adına hareket ettiği iddia edildi

Patron ortada yok
banner598

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Obta Trading LTD. isimli finans şirketini basan, tehditler savurduktan sonra iş yerine ait bilgisayarı kıran Muhammet Polat (E-27), Muhammet Kaya (E-31) ve Enes Baturay’ı azmettiren şahıs yakalandı.
Üç kişi ofise gönderdiği, ayrıca Obta Trading LTD’in sahibi Kubilay Akın’ı arayarak, 20 bin dolar para istediği iddia edilen Ramazan Can dün mahkemeye çıkarıldı. Zanlının iş yeri sahibinden para isterken, “Akın ağanın selamı var, bir hasta çocuk için 20 bin Amerikan doları para göndermeni istedi” dediği açıklandı. 
Lefkoşa Adli Şube’de görev yapan polis, 30 Ağustos 2023 tarihinde saat 15.30 sıralarında Lefkoşa’nın Yenişehir bölgesinde finans alanında faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Kubilay Akın’ın yaptığı Obta Trading LTD. isimli iş yerine giden kimliği meçhul erkek şahısların, halkla ilişkiler müdürüne, genel müdürü sorup, ofiste olmadığını anlayınca aranmasını istediklerini söyledi. Polis, zanlıların genel müdüre ulaşamamaları üzerine çalışanın masasının üzerinde bulunan bilgisayar monitörüne yumruk atıp, kırdıklarını söyledi.  Polis, zanlıların çalışana, “Biz üç kişiyiz, tekrar geleceğiz” deyip,  iş yerinden ayrıldıklarını aktardı. 
Polis, akabinde işletme sahibi olan Kubilay Akın’ın Lefkoşa Adli Şubede ifadesi temin edilirken, daha önceden tanıdığı Ramazan Can’ın kendisini Whatsapptan arayarak, “ Akın ağanın selamı var, bir hasta çocuk için 20 bin Amerikan doları para göndermeni istedi. Para verilmediği takdirde iş yerine gönderilenler her geçen gün artacak. Oraya giden çocuklar aşırıya kaçtıysa kulaklarını çekerim, parayı gönderecek misin ağaya ne söyleyeyim” diyerek tehdit yolu ile para istediğini açıkladı. 

Ercan’da yakalandı
Polis, iş yerine giden Muhammet Polat, Muhammet Kaya ve Enes Baturay’ın tespit edilerek, 31 Ağustos 2023 tarihinde tutuklandığını, soruşturmanın ardından 8 Eylül 2023 tarihinde teminata bağlanarak, serbest bırakıldıklarını anımsattı. 
Polis memuru, zanlı Can hakkında ise 9 Eylül 2023 tarihinde tutuklama emri alındığını, ancak yurt dışında olduğu için 12 Eylül 2023 tarihinde ülkeye giriş yaparken, Ercan Havalimanı’nda tutuklandığını söyledi. 
Polis, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu, zanlının cep telefonunun inceleneceğini belirterek, 2 gün süre talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474