Polis iz peşinde

Lapta’da ele geçirilen 19 kokain ile ilgili soruşturma sürüyor

Polis iz peşinde

 Suna ERDEN

   Narkotik ekiplerinin hafta sonu Lapta’da düzenlediği operasyonda ele geçirilen19 gram kokain ve bir gram hintkeneviri ile ilgili soruşturma sürüyor.  Olayla bağlantılı tutuklanan Ali Bünyat, Nail Bünyat, Onur Şen, Günaltay Bahit, Ali Karausta ve Fırat Tanık dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis, uyuşturucu operasyonunun Lapta- Başpınar bölgesinde gerçekleştiğini söyledi. Polis, zanlı Ali Bünyat’ın kullanımındaki kiralık aracın polis tarafından durdurularak araçta arama gerçekleştiğini, 2 gram kokain bulunduğunu ve Ali Bünyat, Nail Bünyat, Onur Şen ve Günaltay Bahit’in tutuklandığını söyledi. Polis, zanlılar Şen ve Bahit’in itirafları sonucu operasyonu devam ettirdiklerini, zanlılar Onur Şen ve Günaltay Bahit’in itirafları sonucu aralarında para toplayarak zanlı Fırat Tanık’a vererek zanlı Ali Karausta’dan uyuşturucu maddeyi temin ettiklerini belirtti. 
 
 Analiz raporu beklenecek
 Polis, zanlı Karausta’nın tespit edildiğini ve üzerinde 17 gram 17 paket kokain ve 1 gram hintkeneviri ele geçirdiklerini anlattı. Zanlı Ali Karausta’nın evinde arama yapıldığı esnada zanlı Fırat Tanık’ın eve gelmesi üzerine suçüstü yakalandığını belirten polis, ele geçirilen uyuşturucu maddenin önceki gün analiz yapılmak üzere Devlet Laboratuvarına gönderildiğini ifade etti. 
  Polis, alınan üç günlük tutukluluk süresinde mahkeme emri ile zanlı Fırat Tanık’ın evinde arama yapıldığını uyuşturucu paketlenmesinde kullanılan çok sayıda boş uyuşturucu paketi tespit ettiklerini açıkladı.
  Polis, zanlı Ali Karausta’nın ise tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 60 Sterlin ve 400 TL nakit para da ele geçirdiklerini belirtti. Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, olayla bağlantılı 1 kişinin olduğundan şüphelendiklerini ve aranan emareler olduğunu ifade eden polis, zanlıların altışar gün daha tutuklu kalmalarını talep etti. Mahkeme talebi onayladı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER