Polisi görünce  uçuşa geçti

Narkotik Şube Ekiplerinin operasyonu sırasında ikinci kattan aşağıya atlayan Sabit Can iki ayağını birden kırdı

Polisi görünce  uçuşa geçti

 Hüseyin ÇİÇEK

Gazimağusa’da önceki gece filmlere konu olabilecek bir uyuşturucu operasyonu gerçekleşti. Narkotik Ekipleri, ihbar üzerine bir apartmana baskın düzenledi. Bunu öğrenen Sabit Can isimli zanlı, apartmanın ikinci katından aşağıya atlayıp kaçmak istedi. Ancak, bu atlayış başarısızlıkla sonuçlandı.
Atlayış sonrasında iki ayağı birden kırılan Sabit Can, ambulans ile hastaneye kaldırılırken, operasyon adresinde uyuşturucu bulan polis, İkbal Selçuk Özşafak, Yunus Harman, Selinay Öz ve Sultan Öztekin’i gözaltına aldı. Tüm zanlılar dün de mahkeme huzuruna çıkarıldı. 

Sabit Can’ın adresine operasyon
Mahkemeye meseleyi aktaran Narkotik Şube’de görevli Polis Memuru Hasan Selvili, 13 Haziran 2018 tarihinde, zanlı İkbal Selçuk Özşafak’ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini ve zanlının Gazimağusa’da bir cafenin karşı tarafında tespit edilerek üzerinin arandığını; pantolonunun ceplerinde 2 gram ağırlığında “hintkeneviri” türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.
Zanlıdan elde edilen soruşturmada, uyuşturucu maddeyi, zanlı Sabit Can ile zanlı Yunus Harman’dan aldığını tespit ettiklerini ve zanlı Can’ın ikametgâhına operasyon düzenlediklerini anlatan Selvili, kapının açılmaması üzerine makul güç ile kapının kırıldığını ve ikametgâha girildiğini aktardı. Selvili, zanlı Yunus Harman, zanlı Selinay Öz ve zanlı Sultan Öztekin’in ikametgâhın oturma odasında tespit edildiğini söyledi. Zanlı Sabit Can’ın ise polisi görmesiyle birlikte ikametgâhın penceresinden aşağıya atladığını belirten Selvili, ev içerisinde yapılan aramada 200 miligram, zanlı Sabit Can’ın atladığı yerde ise 3 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

Bayramı karakolda geçirecekler
Soruşturmanın yeni başladığını bildiren Selvili, mahkemeden süre talep etti. Mahkemeye ambulans ile getirilen Sabit Can, “Beni bir şahıs arıyordu, gelenleri o sandım, polis olduğunu bilseydim asla pencereden atlayarak kaçmaya çalışmazdım” şeklinde konuştu. Yargıç Gökhan Asafoğulları, soruşturmanın yeni başladığına dikkat çekerek, zanlıların 3 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER