Psikoloji okuyor

Eski kız arkadaşına iki tokat atması yetmedi, kemerle vurmaya devam etti

Psikoloji okuyor

Suna ERDEN

Lefkoşa’da meydana gelen “Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Cem Ozan Baran, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.      
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Havva Yorgancı olayla ilgili bulguları aktardı. 
Yorgancı, zanlı Cem Ozan Baran’ın 3 Aralık’ta, aralarında çıkan sözlü tartışmanın ardından eski kız arkadaşı olan 23 yaşındaki T.B’yi ikametgâhının içerisinde, iki kez tokat atıp,  kemerle sol eline vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini söyledi. Zanlının ayni gün tutuklandığını kaydeden ve TC uyruklu zanlının KKTC’de bir üniversitede psikoloji eğitimi aldığını söyleyen Yorgancı, davalarına hazır bulunabilmesi için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yurtdışına çıkışı yasak
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve 5 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER