banner564
banner556

Serbest kalmak için 100 bin lira ödedi

Üniversite öğrencisi genç, kendisiyle ilişkiye girmeyi reddeden sevgilisine zorla tecavüz etmekle suçlanıyor

Serbest kalmak için 100 bin lira ödedi

Gazimağusa’da bir öğrenci yurdunda yaşandığı iddia edilen olayda Turan Bugay Uçaner’in kendisiyle cinsel ilişkiye girmeyi reddeden isminin baş harfleri K.B.T. olan kadına tecavüz ettiği öne sürüldü. Şikayet üzerine gözaltına alınan zanlı hakkında soruşturma başlatıldı. Zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.  Polis, soruşturmanın tamamlandığını ifade ederken, olayla ilgili bulguları aktardı. Duruşmanın ardından teminata bağlanan zanlı 100 bin nakit öderken, 3 kişi de kefil oldu. 
İddialar aktarıldı
Mahkemeye meselenin olgularını aktaran polis memuru Halil Metin, zanlının, 10 Temmuz 2022 tarihinde, bir öğrenci yurdunun odasında, sevgilisi olan K.B.T isimli müşteki ile seviştiği sırada, cinsel ilişkiye girmek istediğini ancak genç kadının devamını istememesi üzerine, rızası dışında zorla cinsel tecavüzde bulunduğunu açıkladı.  Müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ve gerekli raporların temin edildiğini bildiren polis, soruşturmanın tamamlandığını ifade etti. Polis, meselenin de ciddiyetine dikkat çekerek zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminat şartlarına bağlanmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz, zanlının, 100 bin TL nakit teminat ödemesi ve 3 kefilin 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesi şartı ile davaları görüşülünceye kadar serbest bırakılmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asude Hazal Mavi
Asude Hazal Mavi - 1 ay Önce

Böyle kadınlar yüzünden gerçekten mağdur olan kadınlar zan altında kalıyor. Çocuğu çağırma amacın belli daha neyin tatavasını yapıyorsun? Bir de gidip şikayetçi olmuş... Yazık günah gencecik çocuğun hayatıyla oynamaya utanmıyor böyle merhamet yoksunları. Bir kadın olarak, ben bu çocuğun yanındayım. Mağduru oynayan o hanımefendiyi de ciddi anlamda kınıyorum. Asıl ceza alması gereken gidip adaleti yok yere uğraştıran bu kadın olmalı!!!????????????????

A.
A. - 1 ay Önce

Ben Turan’ı da Karya’yı da okuldan tanıyorum. İşin aslı böyle değil. Karya ve arkadaşı Selim, Turan’a oyun oynadılar. Olayın ertesi günü ikisini okulun yakınlarındaki Barcode barda eğlenirken gördük. “Nasıl oyuna geldi gerizekalı” diye dalga geçip eğleniyorlardı. Bildiğim kadarıyla Selim ve Karya da bu olayda gizlice Turan’ın görüntü ve ses kaydını aldığı için gözaltına alınıp kefaletle çıktılar. Olayın iç yüzünü bilmeden Turan’ın adını kirletmeyin. O çok düzgün bi insan. Bugüne kadar yanlışını görmedik. Olayın asıl mağduru Turandır. İnşAllah tez zamanda gerçekler açığa çıkar da kurtulursun bu beladan kardeşim.

Cemalfer Demir
Cemalfer Demir @A. - 3 hafta Önce

cocuga oyun etmisler belli yazik gencecik :@

V.E.
V.E. - 3 hafta Önce

Turan'ı 15 seneden fazladır tanırım. Asla bir kadına rızası dışında ilişkiye zorlayacak biri değil. Haberde detaylara yer verilmemiş, hikayenin bilinmeyen bir sürü yüzü olduğuna inanıyorum. Ayrıca Kıbrıs'ta tecavüz kumpasının çok yaygın olduğunu o bölgede yaşayanlar bilir. İnsanlar bu işi sektör haline getirmiş. Gençliğin hali çok fena. Umarım Turan hakettiği suçsuzluğu elde eder ve gerçek suçlular da cezasını çeker.

Cemalfer Demir
Cemalfer Demir - 3 hafta Önce

cocuga oyun etmisler belli yazik gencecik :@

tahir demirel
tahir demirel - 3 hafta Önce

Etyani.sevismeyeydi.o .zaman.bimezmiydi.basina.gelecegini

münür ercika
münür ercika - 3 hafta Önce

kiz arkadaşi sevişmeye rizasi var eve aldi e neydi olacaği bilmeden anlamadan yorum yapmak kolay

Teberrüken Atalay
Teberrüken Atalay - 3 hafta Önce

polis görmezmiymis kzin pisligi ? simdiki kizlar seytan seytannnnnn Allah evladlarimizi korusun

Aslıhan Çelebi
Aslıhan Çelebi - 2 hafta Önce

Bu nasıl bir haber hiç anlamadım, bilgi yok, belge yok sadece teşhir var! Suçu kanıtlanamayan biri teşhir ediliyor, ayrıca olayı gerçek haberlerden okuyunca anlıyoruz ki mahkeme şikayette bulunan kıza tutarsızlıklarından dolayı psikolojik tedavi önermiş, sağlık muayenesinde de ne darp, ne zorlama, ne de ilişki var. Böyle saçmalıklar yüzünden kadınlar daha çok zor durumda kalıyor! Haklı mücadelemiz itibarsızlaştırılıyor. Masum bir insan için olabilicek en iğrenç iftira! Bu çocuk beraat edince çıkıp da biz salak saçma haberler yaptık aslında durum bu diye yazacak mısınız? Hiç sanmıyorum


SIRADAKİ HABER

banner471

banner468