Sıra yargıda

Ölümlü trafik kazasına karışan sürücüler kefaletle serbest kaldı

Sıra yargıda

 Hüseyin ÇİÇEK

Gazimağusa bölgesinde, Mallıdağ kavşağı yakınlarında meydana gelen ve Hafız Ali Genç’in yaşamını yitirdiği kazanın sürücüleri Hessam Salahi ve Kamil Genç, dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.
Mahkemeye kazayı anımsatan polis, zanlı Hessajm Salahi’nin İran uyruklu olduğunu ve konu yolda ilk kez araç sürdüğünü, yol üzerinde araç geçilmez levhası olmasına rağmen kuralı ihlal ederek araç geçtiğini ver kazaya neden olduğunu, zanlı Kamil Genç’in ise hız sınırının üzerinde araç kullandığını belirtti. Polis, her iki zanlının da teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Umut İnan, zanlılar lehinde, KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi, Yargıç, ayrıca zanlı Hessam Salahi’nin 30 bin, Kamil Genç’in ise 5 bin TL nakdi kefalet ödemesine emir verdi.

Kaza nasıl olmuştu
Geçitkale-Tatlısu anayolunda 21 Haziran 2019 tarihinde meydana gelen kazada Halkın Partisi (HP) Milletvekili Mesut Genç’in amcası 78 yaşındaki Hafız Ali Genç yaşamını yitirmişti.
Kazada Hessam Salahi yönetimindeki ZRA 456 plakalı salon araç, Tatlısu istikametine seyrettiği sırada, önünde aynı istikamette seyreden Ziya Tunaç yönetimindeki EK 685 plakalı jeep aracı geçmek için yolun sağına geçmişti. 
O esnada karşı istikametten gelmekte olan Kamil Genç yönetimindeki JB 432 plakalı salon araç ise, ZRA 456 plakalı salon araca çarpmamak için yolun sağına geçmiş ve Ziya Tunaç yönetimindeki araç ile çarpışmıştı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER