Soruşturma Derinleşti

Burak Çetin’i silah zoruyla dağa kaçırıp darp etmekle suçlanan Halil İbrahim Culfa ile Eren Zeytuncu’nun yasa dışı sanal betle bağlantıları tespit edildi

Soruşturma Derinleşti

Suna ERDEN
Girne’de beraberindeki iki kişiyle Burak Çetin’i dağa kaçırıp, silahla tehdit ettiği, darp ettikten ve telefonunu aldıktan sonra olay yerinde bırakıp gittiği iddia edilen Halil İbrahim Culfa (25) ile dağdaki olaydan birkaç saat sonra Culfa ile Çetin’in evini bastığı öne sürülen Eren Zeytuncu (21) hakkındaki soruşturma devam ediyor. 
Dağa kaçırma olayının ucu yasa dışı sanal bet meselesine çıkarken, Zeytuncu ile Culfa’nın bahis sitelerine call center hizmeti verdikleri belirtildi.
Burak Çetin’in Culfa’nın çalışanı olduğu, kayıp para meselesi yüzünden dağa kaçırıldığı ileri sürüldü.
Zanlıların evinde mali polis tarafından yapılan aramada yasa dışı sanal betle ilgili birçok kanıt bulundu.
İki zanlı hakkında adli polisin soruşturması devam ederken, devreye mali poliste girdi.
Mali polis, zanlıların dün duruşmaya çıkararak, yasa dışı sanal betle bağlantılarını aktardı.
Mali Suçlarla Mücadele Birimi’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez, zanlıların ilk etapta soygun, insan kaçırma, tehdit, uyuşturucu bulundurma suçlarından tutuklandıklarını ve yapılan soruşturmada yasa dışı sanal betle bağlantılarının tespit edildiğini açıkladı.
Polis, zanlıların evlerinde yapılan aramada 2 bilgisayar, 2 cep telefonu, 3 hard disk, 4 USB bellek bulunarak emare olarak alındığını söyledi.
Polis, zanlıların dört ayrı sanal bet sitesine call center hizmeti verdiklerine dair kanıtlar bulunduğunu belirtti.

Şifreyi polise söylemediler…
Her iki bilgisayarın da şifreli olduğunu, zanlıların şifreyi polise söylemediğini kaydeden Suiçmez, şifrelerin kırılacağını ve bilgisayarların inceleneceğini ifade etti.
Polis,  mesele ile ilgili iki bilgisayar ve 1 cep telefonunun arandığını da söyledi. 
Polis, alınacak ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğunu belirterek, 2 gün süre istedi.
Mahkeme haklarında “soygun, kanunsuz ateşli silah, patlayıcı ve uyuşturucu madde tasarrufu, zorla alıkoyma ve ciddi darp” suçlarının yanı sıra yasa dışı sanal betle ilgili soruşturma yapılan zanlıların 2 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 12:21

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER