banner493

Tehlike büyük

Narkotiğin operasyonunda 17 paket hintkeneviri, 12 adet extasy hap, 2.5 gram kokain ve çok sayıda cinsel gücü artırıcı jel ele geçirildi, 11 kişi tutuklandı 

Tehlike büyük
banner432

 Suna ERDEN

Aldığı bir ihbar üzerine Girne’de operasyon düzenleyen Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekipleri, 3’ü kadın 11 kişiyi uyuşturucudan tutukladı.
Operasyonda extacy hap, hintkeneviri, kokain ve cinsel gücü artırıcı jel ele geçirildi.
Operasyon kapsamında gözaltına alınan Hasan Düzce, Yasin Uçan, Anastasia Turach, Pari Mulajonova, Erdal Yıldız, Onur Taş, Ayhan Aydın,  Ekrem Sevinç, Mustafa Göksu, Müesser Betül Solmaz, Doğancan Kütükçü dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 
Duruşmada 11 zanlından sadece 3’nün uyuşturucu sattığı, diğerlerinin de kullandığı belirtildi.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru,  operasyonun dün gece saat 03.00 sıralarında gerçekleştirildiğini söyledi.
Polis, aldıkları bilgide Girne’de bir apartmanın altında uyuşturucu olabileceğini öğrendiklerini ifade etti.

Üç tür uyuşturucu
Polis, söz konusu yerde yapılan aramada uyuşturucu hap ile hintkeneviri ve araba anahtarı bulduklarını açıkladı. Polis, bekleyişe geçtiklerini, saat 03.00 sıralarında apartmanın yanına uyuşturucu maddeleri almaya gelen Hasan Düzce’nin suçüstü yakalandığını ifade etti.
Polis, zanlının tasarrufunda 12 adet extasy hap, 0.10 mg ağırlığında metamfetamin,  17 ayrı paket içerisinde toplam 20 gram hintkeneviri bulduklarını söyledi.
Soruşturma memuru, olay yerinde bulunan anahtarla açılan arabanın zanlıya ait olduğunu,  araçta yapılan aramada 9 ayrı pakette 61 adet cinsel gücü artırıcı jel ile 2 buçuk gram kokain bulunduğunu açıkladı.

Ardı sıra yakalandılar
Polis, sorgulanan zanlı Düzce’nin kokainin Mustafa Göksu’ya ait olduğunu söylediğini aktardı.
Polis, yapılan araştırmada kokainin Göksu tarafından araca koyulduğunun ve aynı gün Girne’de tespit edildiğini belirtti.
Polis memuru,  zanlı Düzce’nin uyuşturucu hapları Bin TL karşılığında 20 adet olarak,  0.10 mg ağırlığında metamfetamini de 24 Ağustos tarihinde Ekrem Sevinç’ten aldığını itiraf ettiğini açıkladı.
Soruşturma memuru, Düzce’nin zanlı Göksu’nun yönlendirmesi ile Onur Taş’a bir gram kokain,  Erdal Yıldız’a 600 TL karşılığında 6 adet uyuşturucu hap ve 200 TL karşılığında bir gram hintkeneviri,  Yasin Uçan’a bir gram kokain ve Pari Mulajonova’ya da tespit edilemeyen miktarda kokain sattığını açıkladı.
Polis,  aynı gün Yasin Uçan’ın da Girne’de tespit edilerek tutuklandığını söyledi.
Polis memuru, soruşturma kapsamında Ekrem Sevinç’in Lefkoşa’daki evinde arama yapıldığını ifade etti. Polis yapılan aramada elbise dolabı içerisinde bir miktar metamfetamin, 3 gram hintkeneviri,  uyuşturucu sarmaya yarayan foil kağıdı, takı sandığı içerisinde yine bir miktar metamfetamin,  ayrı bir paket içerisinde sarılı 25 gram metamfetamin ve hassas terazi bulunarak emare alındığını ifade etti.

Sevinç ithal ettiğini itiraf etti
Polis, yapılan soruşturmada zanlı Sevinç’in 13 Ağustos tarihinde ülkeye 30 gram metamfetamin ve 85 adet extacy hap ithal ettiğinin belirlendiğini söyledi. 
Zanlı Erdal Yıldız’ın da tutuklandığını kaydeden polis, evinde yapılan aramada üzerinde kokain kalıntısı olan bir adet pet şişe bulduklarını belirtti.
Onur Taş’ın da tespit edilerek tutuklandığını, evinde yapılan aramada Müesser Betül Solmaz’a ait çantada 0.5 miligram hintkeneviri bulunduğunu söyleyen polis, Solmaz’ın da tutuklandığını açıkladı.
Polis memuru,  Solmaz’ın ifadesinde aynı evde kaldıkları Doğancan Kütükçü ile birlikte bir miktar uyuşturucu içtiklerini itiraf ettiğini söyledi.
İfade üzerinde tutuklanan Kütükçü’nün de uyuşturucu maddeyi Hasan Düzce’den 200 TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini kaydeden polis,  onun da gözaltına alındığını belirtti.
Polis,  zanlı Pari Mullajonova’nın evinde de arama yapıldığını, ev arkadaşı Anastasia Turach’ın bir miktar uyuşturucuyu tuvalete atıp şifonu çektiğini söyledi.
Polis, logar içerisinde yapılan aramada naylona sarılı bir gram kokain ele geçirildiğini açıkladı.

Polis gelecek diye uyarmış
Polis, Pari Mullajonova ile Anastasia Turach’ın tutuklandığını ifade etti. Polis memuru, Anastasia Turach’ın ifadesinde kalmakta olduğu pansiyonun işletmecisi Ayhan Aydın’ın kendisine, “Polisler gelebilir, arama yapabilir. Bir şey varsa odanızı temizleyin ”dediğini itiraf ettiğini açıkladı.
Zanlı Aydın’ın da tutuklandığını kaydeden polis,  soruşturmanın devam ettiğini, zanlılardan Hasan Düzce, Yasin Uçan ve Ayhan Aydın’ın ifade verdiğini, söylediklerinin araştırılacağını belirtti.
Polis memuru, bulunan uyuşturucu maddelerin analize gönderileceğini,  uyuşturucu kullanımına yarayan aletlerin ve paketlerin parmak izi araştırılmasının yapılacağını, zanlıların cep telefonlarının DATA incelemesinin yapılacağını belirterek,  ilk etapta bir gün süre talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Veli
Ali Veli - 1 yıl Önce

Mustafa Göksu ve Erdal Yıldız ortak çalışıyorlar ... Biri kadın satışı yapan bir pezodur diğeri de gençleri zehirleyen torbacı ...

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460