banner493

Üçü satıcı  7’si içici

Uyuşturucu operasyonunda tutuklanan 10 kişi hakkındaki soruşturma sürüyor

Üçü satıcı  7’si içici
banner432

 Suna ERDEN

Girne’de önceki gün düzenlenen uyuşturucu operasyonu kapsamında tutuklanan 11 kişiden Ayhan Aydın’ın suçsuz olduğu anlaşıldı. Aydın, mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.
Zanlılar Hasan Düzce, Yasin Uçan, Anastasia Turach, Pari Mulajonova, Erdal Yıldız, Onur Taş, Ekrem Sevinç, Mustafa Göksu, Müesser Betül Solmaz ve Doğancan Kütükçü ise dün ek süre talebiyle duruşmaya getirildi.
Duruşmada 10 zanlından sadece 3’nün uyuşturucu sattığı, diğerlerinin de kullandığı belirtildi.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru,  operasyonun önceki gece saat 03.00 sıralarında gerçekleştirildiğini söyledi.
Polis, aldıkları bilgide Girne’de bir apartmanın altında uyuşturucu olabileceğini öğrendiklerini ifade etti.

Hasan, suçüstü yakalandı
Polis, söz konusu yerde yapılan aramada uyuşturucu hap ile hintkeneviri ve araba anahtarı bulduklarını açıkladı. Polis, bekleyişe geçtiklerini, saat 03.00 sıralarında apartmanın yanına uyuşturucu maddeleri almaya gelen Hasan Düzce’nin suçüstü yakalandığını ifade etti.
Polis, zanlının tasarrufunda 12 adet extasy hap, 0.10 mg ağırlığında metamfetamin,  17 ayrı paket içerisinde toplam 20 gram hintkeneviri bulduklarını söyledi.
Soruşturma memuru, olay yerinde bulunan anahtarla açılan arabanın zanlıya ait olduğunu,  araçta yapılan aramada 9 ayrı pakette 61 adet cinsel gücü artırıcı jel ile 2 buçuk gram kokain bulunduğunu açıkladı.

Dört kişiye uyuşturucu sattı
Polis, sorgulanan zanlı Düzce’nin kokainin Mustafa Göksu’ya ait olduğunu söylediğini aktardı.
Polis, yapılan araştırmada kokainin Göksu tarafından araca koyulduğunun ve aynı gün Girne’de tespit edildiğini belirtti.
Polis memuru,  zanlı Düzce’nin uyuşturucu hapları Bin TL karşılığında 20 adet olarak,  0.10 mg ağırlığında metamfetamini de 24 Ağustos tarihinde Ekrem Sevinç’ten aldığını itiraf ettiğini açıkladı.
Soruşturma memuru, Düzce’nin zanlı Göksu’nun yönlendirmesi ile Onur Taş’a bir gram kokain,  Erdal Yıldız’a 600 TL karşılığında 6 adet uyuşturucu hap ve 200 TL karşılığında bir gram hintkeneviri,  Yasin Uçan’a bir gram kokain ve Pari Mulajonova’ya da tespit edilemeyen miktarda kokain sattığını açıkladı.
Polis,  aynı gün Yasin Uçan’ın da Girne’de tespit edilerek tutuklandığını söyledi.
Polis memuru, soruşturma kapsamında Ekrem Sevinç’in Lefkoşa’daki evinde arama yapıldığını ifade etti. Polis yapılan aramada elbise dolabı içerisinde bir miktar metamfetamin, 3 gram hintkeneviri,  uyuşturucu sarmaya yarayan foil kağıdı, takı sandığı içerisinde yine bir miktar metamfetamin,  ayrı bir paket içerisinde sarılı 25 gram metamfetamin ve hassas terazi bulunarak emare alındığını ifade etti.

Sevinç ithal ettiğini itiraf etti
Polis, yapılan soruşturmada zanlı Sevinç’in 13 Ağustos tarihinde ülkeye 30 gram metamfetamin ve 85 adet extacy hap ithal ettiğinin belirlendiğini söyledi. 
Zanlı Erdal Yıldız’ın da tutuklandığını kaydeden polis, evinde yapılan aramada üzerinde kokain kalıntısı olan bir adet pet şişe bulduklarını belirtti.
Onur Taş’ın da tespit edilerek tutuklandığını, evinde yapılan aramada Müesser Betül Solmaz’a ait çantada 0.5 miligram hintkeneviri bulunduğunu söyleyen polis, Solmaz’ın da tutuklandığını açıkladı.
Polis memuru,  Solmaz’ın ifadesinde aynı evde kaldıkları Doğancan Kütükçü ile birlikte bir miktar uyuşturucu içtiklerini itiraf ettiğini söyledi.
İfade üzerinde tutuklanan Kütükçü’nün de uyuşturucu maddeyi Hasan Düzce’den 200 TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini kaydeden polis, onun da gözaltına alındığını belirtti.

Uyuşturucu logarda bulundu
Polis, zanlı Pari Mullajonova’nın evinde de arama yapıldığını, ev arkadaşı Anastasia Turach’ın bir miktar uyuşturucuyu tuvalete atıp şifonu çektiğini söyledi.
Polis, logar içerisinde yapılan aramada naylona sarılı bir gram kokain ele geçirildiğini açıkladı.
Polis, Pari Mullajonova ile Anastasia Turach’ın tutuklandığını ifade etti. 
Polis, soruşturmanın devam ettiğini, zanlılardan Hasan Düzce, Yasin Uçan ve Ayhan Aydın’ın ifade verdiğini, söylediklerinin araştırılacağını belirtti.
Polis memuru, bulunan uyuşturucu maddelerin analize gönderildiğini, uyuşturucu kullanımına yarayan aletlerin ve paketlerin parmak izi araştırılmasının yapılacağını, zanlıların cep telefonlarının DATA incelemesinin yapılacağını belirterek,  8 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460