Ürkütücü

Halil İbrahim Culfa, alacak verecek meselesi yüzünden Burak Çetin’i silah zoruyla dağa kaçırıp darp etmekle suçlanıyor

Ürkütücü
banner432

Suna ERDEN
Girne’de alacak verecek meselesi silahlı hesaplaşmaya dönüştü. Halil İbrahim Culfa (25) isimli zanlının alacak verecek meselesi yüzünden Burak Çetin’i dağa kaçırıp, silahla tehdit ettiği, darp ettikten ve telefonunu aldıktan sonra olay yerinde bırakıp gittiği iddia edildi. Culfa’nın Çetin’i dağa kaçırırken yanında iki şahıs olduğu da belirtildi.
Hızını alamayan Culfa’nın dağdaki olaydan birkaç saat sonra Eren Zeytuncu (21) ile Burak Çetin’in evini bastığı öne sürüldü. Evde Çetin’i darp eden Culfa ile arkadaşı Zeytuncu, dizüstü bilgisayarını alıp gitti.
Geçtiğimiz Haziran ayında yaşandığı iddia edilen olay polise 10 Temmuz tarihinde yansıdı.
Çetin’in şikayeti üzerine zanlılar gözaltına alınırken, Culfa’nın evinde yapılan aramada uyuştucu madde bulundu.
Olayla ilgili iki kişi daha aranırken, zanlılar Culfa ile Zeytucu dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Şikayet 14 gün sonra yapıldı
Soruşturmayı yürüten polis, olayın 26 Haziran’da meydana geldiğini söyledi.
Polis, Halil İbrahim Culfa’nın beraberinde bulunan iki kişi ile birlikte iş hakkında konuşmak bahanesiyle aracına aldığı Burak Çetin’i istemi dışında Bufavento Kalesi civarına götürerek darp ettikten sonra, silah gösterip ,cep telefonunu aldığını söyledi.
Polis, zanlı Culfa’nın aynı gün zanlı Eren Zeytuncu ile birlikte Burak Çetin’in evine giderek yine darp ettikten sonra, diz üstü bilgisayarını aldıklarını ifade etti. Polis, 10 Temmuz’da yapılan şikayet üzerine iki zanlının tutuklandığını açıkladı.

Evinde uyuşturucu bulundu
Soruşturma memuru, zanlı Culfa’nın kalmakta olduğu evde yapılan aramada 1,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, üzerinde hintkeneviri kalıntısı olan bir adet plastik öğütücü, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olan1 dolar ile 1 adet 9 mm çapında canlı mermi bulunarak emare olarak alındığını söyledi. 
Mesele ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini, iki kişinin arandığını kaydeden polis, zanlıların bir gün süre ile tutuklu kalmalarını talep etti.
Mahkeme haklarında soygun, kanunsuz ateşli silah, patlayıcı ve uyuşturucu  madde tasarrufu, zorla alıkoyma ve ciddi darp”suçlarından soruşturma yürütülen zanlıların ilk etapta bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460