Uyanık Bekir

İzinsiz yüklenici ev yapacağı vaadiyle 2 kişiyi 440 bin lira dolandırmakla suçlanıyor 

Uyanık Bekir

 Hüseyin ÇİÇEK

Gazimağusa’da, Müteahitler Birliği’nden izinsiz olarak inşaat şirketi kuran ve ev yapacağı vaadi ile iki kişiden 440 bin TL aldığı halde, evlerin sadece bir kısmını tamamlayarak şahısları dolandırdığı ileri sürülen Bekir Bayram, yapılan şikâyet üzerine tutuklandı. Zanlı dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkarıldı.
Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Osman Üreten, zanlının, Müteahitler Birliği’ne üye olmaksızın ve izinsiz olarak 2018 ile 2019 yılları arasında bir şirket kurduğunu ve bir şahıstan ev yapma karşılığında 260 bin TL para aldığını ancak sadece dolgu kısmını yaptığını söyledi.
Şahsın polise gelerek şikayetçi olduğunu, zanlının gözaltına alındığını anlatan Üreten, önceki gün bir başka şahsın daha zanlının kendisinden 180 bin TL almasına rağmen evini tamamlanmadığı yönünde şikayette bulunduğunu açıkladı.

Hakkında ihbarlar peş peşe geldi
Güzelyurt’ta sakin bir şahsın da, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nü arayarak, zanlıya bir miktar para verdiğine dair benzer beyanda bulunduğunu aktaran Üreten, konu şahsın Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne konu ile ilgili şikâyette bulunacağını ifade etti. 
Zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın sürdüğünü belirten Üreten, mahkemeden süre talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, soruşturmanın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacı ile zanlının, 4 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER