Yarım kalan aşk

banner453

Erkek arkadaşlarına kavuşmak için güneyden kuzeye kaçak yollardan geçiş yapan Kamerunlu Babys ile Susana Girne’de yakalandı

Yarım kalan aşk
banner432

 Suna ERDEN

   Erkek arkadaşlarına kavuşmak için güneyden kuzeye kaçak yollardan giriş yapan Charly Babys ve Colina Susana isimli Kamerunlu iki kadının sevinci kısa sürdü. Erkek arkadaşları Hamed Bamba ve Johnson Ayompe Anyah ile Alsancak’ta gezinti yaparken polisi gören kadınların panik yaparak kaçmaya başlaması üzerine macera son buldu.
Polis ekipleri, aniden kaçmaya başlayan dört şahsın durumundan şüphelenip peşlerinde düştü. İzini kaybettirmeye çalışan Hamed Bamba ile Johnson Ayompe Anyah, Alsancak’taki 3. Alay Komutanlığı sınırları içerisine girdi. 
Charly Babys ile Colina Susana ise sahile doğru kaçarak kayalıkların arasına saklandı.
Bamba ile Anyah askerler tarafından yakalanarak polise teslim edilirken, iki kadın zanlı da yapılan aramalar sonucu saklandıkları yerde bulunarak gözaltına alındı.
Dört zanlının polisten neden kaçtığı yapılan soruşturma anlaşıldı.
Charly Babys ile Colina Susana’nın geçtiğimiz temmuz ayında ülkeye kaçak girdiği, KKTC’de kalma izinlerinin olmadığı, erkelerin de bu durumdan korkup onlarla birlikte kaçtıkları ortaya çıktı.

Yasa dışı çıkış yapabilirler
Askeri yasak bölgeyi ihlal ve KKTC’de ikamet izinsiz kalmak suçlarından gözaltına alınan dört zanlı dün tutuklama talebiyle Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yapan polis memuru Serhat Özcü; Charly Babys ile Colina Susana’nın 2019 yılı Temmuz ayı içerisinde yasa dışı yollardan güneyden kuzeye geçtiklerinin belirlendiğini söyledi.
Özcü, Charly Babys ile Colina Susana’nın Kamerun uyruklu olup KKTC'de herhangi bir yasal statüleri bulunmadığını ve serbest kalmaları halinde yine yasal olmayan yollardan çıkış yapabileceklerini belirtti.
Özcü, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların tutuklu yargılanmalarını talep etti.
Mahkeme, Charly Babys ile Colina Susana’nın iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

Polisten kaçarken askere yakalandılar
Özcü, zanlılar Hamed Bamba ve Johnson Ayompe Anyah’ın ise 1 Ağustos’ta saat 23.00 sıralarında 
Alsancak’ta polisten kaçarken askeri birlik içerisine girdiklerini ifade etti.
Askerler tarafından suçüstü tespit edilen zanlıların, askeri yasak bölgeyi ihlal suçundan tutuklandığını kaydeden Özcü, Johnson Ayompe Anyah Kamerun, Hamed Bamba’nın Fildişi Sahili Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirterek, teminata bağlanmalarını talep etti.
Mahkeme, Hamed Bamba ve Johnson Ayompe Anyah’ın Bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 12 ay Önce

BUNLARIN YATTIKLARI KİŞİ SAYISI ÇOK FAZLADIR, ASLA BİR İKİ KİŞİ OLMAZ

DAHA BUGÜN BİR TAKSİCİ İLE KONUŞTUM , TAKSİ ÜCRETİNİ ÖDEMEMEK İÇİN,
SÖZDE SEVGİLİSİ YANİ PEZEVENGİ TARAFINDAN KKTCLİ ŞÖFORE ZİNA İÇİN ALENEN
TEKLİF EDİLİYOR BİR KOKARCA ZENCİ FAHİŞE....ADAM REDDEDİYOR. ÇOK ŞÜKÜR.

SIRADAKİ HABER