Kategoriler

diyaloggazetesi

“Koalisyon sınıfta kaldı”

Arıklı, hükümetin, “ek mesai konusunda sendikalara boyun eğdiğini, şimdi de hayvancının karşısında dik duramadığını” iddia etti

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP) Mormenekşe köyünü ziyaret ettiği bildirildi. Yapılan açıklamada YDP’nin bugün de Korkuteli köyünü ziyaret edeceğini belirtildi.

Açıklamaya göre, Mormenekşe ziyaretinde ilk sözü alan YDP Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, YDP’nin İlçe Kongreleri hazırlıklarının tüm hızı ile sürdüğünü ve Ekim ayından sonra yeni bir ekip ile partiyi sandık bazında örgütleyeceklerini söyledi ve partinin yeni örgütlenme modeli hakkında bilgiler verdi.
Ziyarette konuşan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da, YDP’nin verdiği tüm desteğe rağmen hükümetin ülkeyi yangın yerine çevirdiğini savundu. 
Arıklı, Meclis’teki 6 siyasi partiden 5 tanesinin ideolojik farklılığına rağmen zihniyetlerinin aynı olduğunu ileri sürerek, ülkedeki düzeni eleştirdi ve bu düzeni değiştirecek tek partinin YDP olduğunu öne sürdü. 
Arıklı, YDP olarak yeni hükümet senaryoları içinde olmadıklarını, ülkede mevcut bir hükümetin bulunduğunu ve ülkedeki krizden çıkılması için bu hükümete destek verdiklerini belirterek, “Yeni hükümet ancak bu hükümet yıkılırsa konuşulur” dedi. 

“Hükümet diz çöktü…”
Arıklı, ekonomik krize de değinerek, “hükümetin krizi aşma konusunda sınıfta kaldığını ve sesini çıkaran, kıran döken her kesimin karşısında diz çöktüğünü” söyledi. 
Ek mesai konusunda hükümetin sendikalara boyun eğdiğini, şimdi de hayvancının karşısında dik duramadığını öne süren Arıklı, “Anlaşılan o ki bu hükümet hayvancıların sorununu 40 milyon TL ödeyerek 4 aylığına ötelemiştir. Böylece kendisine de 4 aylık bir ömür biçmiştir. 4 ay sonra hayvancılar ve üreticiler yine meydanlara dökülecek ama şu anda hükümette olanlar, o tarihte muhalefette olacakları için onlar da eylemcilerle birlikte sokaklarda olacaklardır. CTP, HP ve TDP nin iktidar olmayı beceremedikleri ve en iyi yaptıkları şeyin muhalefet olduğu herkesçe biliniyor. Anlaşılan o ki bu Hükümeti bizim desteğimiz bile kurtaramayacak.” İfadelerini kullandı. 

Arıklı, hükümetin, “ek mesai konusunda sendikalara boyun eğdiğini, şimdi de hayvancının karşısında dik duramadığını” iddia etti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KIBRIS
141 Kez Görüntülendi.
Dosyalar savcılıkta
KIBRIS
120 Kez Görüntülendi.
Ucuz kurtuldu
SPOR
9 Kez Görüntülendi.
Kanarya’nın  tadı tuzu yok 
KIBRIS
182 Kez Görüntülendi.
Çifte bedel ödüyor
KIBRIS
152 Kez Görüntülendi.
8 gün arayla  6 el ateş edildi
SPOR
21 Kez Görüntülendi.
Hedef 3 puan
KIBRIS
147 Kez Görüntülendi.
Son umut
KIBRIS
41 Kez Görüntülendi.
Hem keyfi hem ticari
KIBRIS
70 Kez Görüntülendi.
5 gün tutuklu
KIBRIS
44 Kez Görüntülendi.
Dosyalar mercek altında