Kategoriler

diyaloggazetesi

Senfoni konserini, çocuklarla birlikte Cumhurbaşkanı Akıncı ve Bakan Özyiğit de izledi

Güzel bir etkinlik oldu

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı iş birliğiyle çocuklara yönelik düzenlenen, eğitim konserlerinin sonuncusu Gazimağusa’da dün gerçekleştirildi.
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer alan senfonik konseri Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit çocukların arasında izlediler.
Çocukların müzik eğitiminde önemli bir eser olarak kabul edilen, Sergei Prokofiev’in “Peter ve Kurt” isimli senfonik masalının  sahnelendiği konserin  şefliğini Ali Hoca  anlatıcılığını Kıbrıslı Türk ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Hüseyin Köroğlu  yaptı. Başkemancı olarak da Nihat Ağdaç yer aldı.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eğitim konseri sonunda orkestra ve  konseri izleyen çocuklarla birlikte özçekim gerçekleştirdi.
Çocuklara “Beğendiniz mi, böylesi programlaırn yeniden yapılmasını istiyor musunuz” sorusuna “evet” yanıtı alan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ”Bu güzel etkinliğin devamını ben de istiyorum” dedi.
Akıncı,  çocuklara “En az bir müzik aletini kendinize dost edinin. Ömür boyu size ihanet etmeyecek bir dost kazanacaksınız” tavsiyesinde bulundu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
DÜNYA
130 Kez Görüntülendi.
May pes etti
GÜNEY
92 Kez Görüntülendi.
Tehlikeli senaryolar
KIBRIS
71 Kez Görüntülendi.
Bırakın iş yapsınlar
KIBRIS
127 Kez Görüntülendi.
Burunlarını kırdılar
KIBRIS
86 Kez Görüntülendi.
Polis araştırıyor
GÜNEY
64 Kez Görüntülendi.
Tasarı Meclis’te
KIBRIS
185 Kez Görüntülendi.
Umutları boşa çıkarmayın
KIBRIS
138 Kez Görüntülendi.
‘Mal benim değil’
KIBRIS
46 Kez Görüntülendi.
Kahramanlar onurlandırıldı
KIBRIS
49 Kez Görüntülendi.
Sistem değişmeli