Suçu kabul etmiyor

banner453

Lefkoşa’da müteahhitlik ofisinin kundaklanması olayı ile bağlantısı görülen Nijat Aghayarov tutuklandı

Suçu kabul etmiyor
banner432

 Lefkoşa’nın Hamitköy bölgesinde Börke Kâşif’e ait müteahhitlik ofisinin kundaklanması olayı ile ilgili Nijat Aghayarov tespit edilerek tutuklandı.

Polis, kundaklama ile ilgili soruşturmasını sürdürürken zanlı dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada söz hakkı verilen zanlı suçlamaları kabul etmedi.
Soruşturmayı yapan polis memuru, 2 Temmuz 2019 tarihinde saat 04.56'da Hamitköy'de Atatürk caddesi üzerinde bulunan 28 numaralı apartmanın alt kısmındaki Börke Kâşif’e ait müteahhitlik ofisinin kimliği meçhul şahıs veya şahıslarca cam kırıldıktan sonra içeriye yanıcı bir madde dökülerek kundaklandığını belirtti. Polis, mesele ile ilgili olarak bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı Nijat Aghayarov’un Lefkoşa Adli Şube ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda Girne’de tespit edilerek tutuklandığını anlattı. Polis, mesele ile ilgili soruşturmanın geniş çaplı olarak devam ettiğini, alınacak birçok ifade ve aranan şahıslar olduğunu belirterek, bir gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkemede söz alan zanlı, olayla bağlantısı olmadığını ileri sürdü. 
Mahkeme zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi. Zanlı bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak. 


 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER