Kol koptu, bu kez yen içinde kalmadı!

Yıllarca karşılaştığım olumsuzluklara rağmen hiç yalpalamadan mücadele verdiğim siyasi saflarda meydana gelen zafiyetlere baktıkça üzülmemek elde değil. 
Her şey bir tarafa, hele ülkenin düşürülmüş olduğu durumdan endişelenmemek mümkün değil!
TV kanallarında program yapan arkadaşlardan davetler aldım. UBP’de yaşanan son gelişmelerle ilgili olarak yorumlarda bulunmamı istediler. 
Kibarca reddettim.
Benim bildiğim aynı doğrultuda mücadele eden kimseler arasında görüş farklılıkları yaşansa bile oturulur ortak bir yol aranılır. Hepsinden önemli olanı “kol kopar yen içinde kalır…”
Bu kez UBP’de böyle olmadı, kol koptu ama yen içinde kalmadı! 
Acemilikler o denli büyük boyutlara vardırıldı ki, muhalifler adeta bayram yaptı.
Bilmem farkında mısınız, fatura dönüp dolaştırılıp Türkiye’ye çıkarılmaya çalışılıyor. Hiç durulmayan Türkiye düşmanlığı gündem yapılmaya uğraşılıyor.
Hele Sunat Bey’in yeni kabinede yer alması, müdahale ile bağdaştırılmaya çalışılıyor.
Gün gelecek bazı yüzleşmelerin olacağı kesin. Ne var ki o gün, bugün değil!
Ülkede kaldırılamayacak boyutta sorunlar yaşanıyor! 
Bana göre Cumhurbaşkanı Tatar’ın, Çarşamba, Perşembe UBP Parti Meclisi toplantılarından çıkacak sonuçları beklemeden Ünal Üstel’e hükümeti kurma görevi vermesi bundandır.
Ülkede yaşanan olumsuzluklara bir de Ünal Üstel mi, Hasan Taçoy mu yoksa Nazım Çavuşoğlu mu tercih çatışmasını eklemek, UBP’de açılan yaraların büyümesine hatta kangrene kadar uzanmasına neden olabilirdi.
Ünal Üstel, kabul edilmelidir ki UBP’de bir geçiş sürecidir. Parti içinde yaşanan krizin ötelenmesi demektir.
Geçen zaman içinde daha sakin ortamlarda toparlanmalara imkan vermek adına yapılmış bir tercihtir. Hatta başkanlık rejimlerine hazırlık mahiyetinde bir başlangıç bile olabilir.
Önemli olan bu sürecin ardından yaşanacak gelişmelerin hazmedilecek boyutta olmasıdır!
DP ve YDP’nin yaşanan hükümet krizindeki rolü büyüktür. 
İncir çekirdeğini doldurmayan nedenler öne sürülerek var olan krizin boyutunu körükleme nedenleri elbet günü gelecek bütün çıplaklığıyla ortaya dökülecektir.
Naçizane görüşüm odur ki ileriki zamanlarda benzer krizlerin yaşanmasını önlemek adına Meclise girme barajının yukarılara çekilmesi en doğru yol olacaktır.
İki bilemedin üç vekil sayısı ile ülkede yaşanan ekonomik olumsuzlukların boyutunu hiç düşünmeden ileri boyutlara taşınmasına çanak tutmak affedilecek gibi değildir.
 Hele sorunların çözümü için ellerini taşın altına koymaya hazır olma beyanları rezillikle eş değerdedir!
Bu ülke artık bunları kaldıramayacak duruma getirilmiştir. Gerekirse acı bile olsa bazı konular masaya yatırılarak netlik kazanmasına gidilmelidir. Aksi takdirde önümüzdeki dönemlerde çok daha büyük sıkıntılar bizleri beklemektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ARDA GENÇ
ARDA GENÇ - 2 ay Önce

NE DEMİŞTİ KKTC'NİN ATATÜRK'Ü BÜYÜK LİDER RAUF RAİF DENKTAŞ: "BAŞINIZ DİK,KORKUSUZ YAŞAYASINIZ İNSAN HAYSİYETİ İÇERİSİNDE YAŞAYASINIZ DİYE ABİLERİNİZİN VERMİŞ OLDUĞU MÜCADELE BU NOKTADA BİTMİŞ DEĞİLDİR.ŞİMDİ BU ESER HEPİNİZDİR.DAĞ BAŞINI DUMAN ALMIŞ,YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR."
NE MUTLU KIBRIS TÜRKÜ'YÜM DİYENE.

ARDA GENÇ
ARDA GENÇ - 2 ay Önce

ÇATLASANIZDA PATLASANIZDA BU ÜLKEYE ENİNDE SONUNDA BAŞKANLIK SİSTEMİ GELECEKTİR.KKTC HALKININ %60'I BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DESTEKLİYOR. ÇÜNKÜ PARLAMENTER SİSTEMİN YILLARDIR BU ÜLKEYE İSTİKRARSIZLIKTAN BAŞKA HİÇBİR ŞEY GETİRMEDİĞİNİ GÖRDÜ.BANA DÜNYA ÜZERİNDE 59 GÜNDE BİR 5 GÜNDE BİR HÜKUMETİN DEĞİŞTİĞİ BİR ÜLKE GÖSTERİN.HİÇ BOŞUNA DÜŞÜNMEYİN KKTC'DEN BAŞKA BİR ÜLKE BULAMAZSINIZ BU ŞEKİLDE.RUMLAR 1960'TAN BERİ BAŞKANLIK SİSTEMİYLE YÖNETİLİYOR. BAŞKANLIK SİSTEMİ KÖTÜ BİR ŞEY OLSA NEDEN RUMLAR 62 YILDIR BU SİSTEMİ KULLANIYOR.AYRICA TÜRKİYE'NİN VEYA BAŞKA BİR DEVLETİN BAŞKANLIK SİSTEMİ BENİM ÜLKEMİ İLGİLENDİRMEZ.KKTC'NİN BAŞKANLIK SİSTEMİ BAŞKAN ÜZERİNDE DENGE DENETLEME MEKANİZMASININ YÜKSEK OLDUĞU, YASAMA YÜRÜTME VE YARGI ERKLERİNİN KIRMIZI ÇİZGİLERLE BİRBİRİNDEN AYRILDIĞI,KUVVETLER AYRILIĞI İLKESİNİN ÇOK GÜÇLÜ ŞEKİLDE UYGULANDIĞI BİR SİSTEM KKTC'NİN BAŞKANLIK SİSTEMİ OLACAKTIR.AYRICA ÜLKEMİZİN ADI BAŞKANLIK SİSTEMİYLE BİRLİKTE KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ OLARAK DEĞİŞECEKTİR.ELEŞTİRİYE,GÖRÜŞ VE ÖNERİYE TAHAMMÜLÜ OLMAYAN YORUM ALTLARINA HAKARET VE KÜFÜR YAZANLARLA DA HUKUK ÖNÜNDE KARŞILACAĞIZ.

banner456

banner473