TMT Mücahitler Derneğinden açık mektup!

Cumhurbaşkanlığı seçim propagandalarının havalarda uçuştuğu günlerde yıllarca Genel Sekreterliğini yaptığım, iki Muharip derneğin birleşmesinde epeyce ter akıttığım dernekten, TMT Mücahitler Derneğinden bir kitap aldım.
Kitabın kapağını Barış Harekâtlarını Başbakanı rahmetli Bülent Ecevit’le Kurucu Cumhurbaşkanımız rahmetli Rauf Raif Denktaş’ın birbirlerine sarılmış resmi süslüyordu ve başlığında ise “Kıbrıs’a barış 1974‘te gelmiştir”, “Kıbrıs’a barışı getiren iki liderimiz” ifadeleri yer alıyordu.
İşin en vurucu yanı kitap Cumhuriyet Meclisi’nde halen görev yapmakta olan milletvekillerine açık mektup özelliğini taşıyordu.
Kitabın giriş bölümünde, KKTC Meclisine vatandaş tarafından seçilmiş ve halen görev yapmakta olan, ne var ki KKTC’nin ortadan kaldırılması için adeta güneydeki muhataplarımızla kol, kola duran, onlarla aynı görüş ve düşünceleri paylaşan kimi milletvekillerine KKTC’ye sahip çıkılması isteniyordu.
Dünyada, temsil ettiği devletin bir an önce ortadan kaldırılmasını, yıllarca düşmanlık gördüğü bir kesime götürülüp yama yapılmasını isteyen bir başka zümre yoktur.
İşte, TMT Mücahitler Derneği tarafından kaleme alınan ve Kıbrıs Türkü’nün adada var olabilmesi esaslarının ele alındığı kitap böylesi bir zümre için oluşturulmuş ders mahiyetinde bir kitap. 
Yıllardır seçilmişlere söylemekten, yazmaktan usanmadığımız, ne var ki oraya seçildikten sonra akıllarına bile getirmedikleri başlıkların bir, bir ele alındığı kitaptan çıkarılması gereken çok dersler var ama heyhat!
Hele kitabın ithaf edilen kesiminden ikinci Kurtuluş Savaşını başlatmalarını beklemek, talep edilen önlemlerin alınmasını istemek hayalden de öte bir bekleyiş olur.
TMT Mücahitler Derneğinin son olarak kitapta, yıllar öncesinde yapılması gereken ama ne yazık ki siyasilerin basiretsizliği sayesinde gündem bile edilmeyen, beş maddeden oluşan can alıcı önerileri şöyle;
Yüz elli bin civarındaki Kıbrıs Türkü’nün ortadan kaldırılmasını hedef alan 
15 Temmuz darbesine karşı gerçekleştirilen Barış harekâtlarına imza atan iki devlet adamının, rahmetli Bülent Ecevit ile rahmetli Rauf Raif Denktaş’ın Nobel Barış ödülüne aday gösterilmesini, 
Rum propaganda ordusu ile mücadele edebilecek bir düzenleme ile tanıtım ordusunun hayata geçirilmesini,
Kıbrıs Türklerine yapılması planlanan ve belgelerle kanıtlanmış olan Akritas ve İphestos etnik temizlik planlarının tercüme edilerek dünyanın her köşesine ulaştırılmasını, 
Kıbrıs Türkü’ne ekonomisine ve Ercan Havaalanı’na uygulanmakta olan ambargoların sona erdirilmesini,
Anlatımı doğru ve gerçekçi yaklaşımlar içinde Kıbrıs Türkü’nün kırmızı çizgilerinin neler olduğunun dünyaya anlatılmasını.
Kıbrıs Türkü için içeriği can alıcı noktaları barındıran ama sağcısıyla, solcusuyla siyasiler tarafından yokmuş varsayılarak ele alınmayan bu noktalar, bugün yaşamakta olduğumuz çıkmazların gerçek nedenleridir.
Hele nemalandığı devleti ortadan kaldırmaya çalışmak, ihanet değil de nedir? 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Xyz
Xyz - 2 hafta Önce

Bunlara yeni duzulenciler denir ki soylari soplari muammadir

banner464

banner459

banner473

banner460