banner564
banner556

24 saatte 225 TL

9 Temmuz’da Alsancak’taki evden çaldığı cep telefonunu 10 Temmuz’da bir başkasına sattı

banner611
24 saatte 225 TL
banner598
banner616
Teoman TURAN
     Girne-Alsancak bölgesinde bir şahsın evinden tablet ve cep telefonu çalan zanlı Ediz Belli geride iz bırakmasa da polis onu yakaladı. Çalınan telefonu kimin kullandığını tespit eden polis,  zanlıya da ulaştı. 
   Hırsızlık olayından günler sonra gözaltına alınan zanlı dün tutuklama talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
     Soruşturmayı yürüten Lapta Polis Karakolu’da görevli polis memuru Mustafa Güneş, 9      Temmuz tarihinde zanlının Girne-Alsancak bölgesinde bulunan D.C’ye ait eve açık unutulan kapıdan girerek Samsung marka cep telefonu ile tablet çaldığını söyledi. 
   Olay günü yapılan soruşturmada herhangi bir iz veya kanıt bulunamadığını kaydeden polis, cep telefonu şirketleriyle yapılan yazışmalar sonucunda 15 Ağustos tarihinde çalıntı cep telefonunun N.D isimli şahsın kullandığını belirlediklerini ifade etti. Polis, N.D’nin ifadesine başvurulduğunu, telefonu 10 Temmuz tarihinde zanlıdan 225 TL’ye satın aldığını söyledi.
    Zanlının aynı gün tutuklanarak ifadesinin alındığını kaydeden polis, zanlının çaldığı tableti ise ismini hatırlamadığı bir telefoncuya sattığını itiraf ettiğini söyledi. Zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, tabletin henüz bulunamadığını belirten polis, 2 gün tutukluluk talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474