banner556

Acımadan vurdular

Gönyeli’de arkadaş kavgasını ayırmaya çalışan Cihangir Tortuk’u demir çubuk ve kemerle dövenler tutuklandı

 Acımadan vurdular
Çiğdem AYDIN
Başkent Lefkoşa’nın Gönyeli bölgesinde 19 Mayıs gecesi meydana gelen, sopalar ve silahların Lefkoşa’da önceki gün mahkemeye çıkarılarak haklarında 3 gün tutukluluk emri alınan Eren Gönen ve Ali Ömer Yayla’nın ardından olaya karışan üç kişi daha yakalandı. Gözaltına alınan Kemal Getirmez, Yavuz Ayaz ve Murat İkizler dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Polis olayda kullanılan silahın henüz tespit edilemediğini söyledi.
Duruşmada 19 Mayıs saat 23.00 sıralarında Gönyeli’de, Eren Gönen, Ali Ömer Yayla ve Cihangir Tortuk’un tartıştığı esnada araya girerek Tortuk’u demir çubuk ve kemerle darp ederek olay yerinden kaçan üç zanlının önceki akşam saat 18.00’da yakalandıklarını söyledi. 

Bir adet boş kovan bulundu
Olayla ilgili daha önce gözaltına alınan Eren Gönen ve Ali Ömer Yayla’nın tutuklu bulunduğunu kaydeden polis, ayrıca olay günü tespit edilemeyen bir silah ile havaya bir el ateş açıldığını ifade etti. Olay yerinde bir adet boş kovan bulunduğunu belirten polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek zanlıların 2 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti. Talebi değerlendiren mahkeme zanlıların 2 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 09:54
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474