banner564
banner556

Şölen havasında seçim

TKP Yeni Güçler ile BKP’nin oluşturduğu Değişim ve Kurtuluş İttifakı, 50 milletvekili adayını belirledi

Şölen havasında seçim
TKP Yeni Güçler ile BKP’nin oluşturduğu Değişim ve Kurtuluş İttifakı önceki gün akşam düzenlediği “ Değişim ve Kurtuluş Şöleni ” ile 7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimleri milletvekili adaylarını yaptığı ön seçimle belirledi. Şölende ülkemizin tanınmış gruplarından SOS sevilen şarkıları ile kulakların pasını silerken, şölende sahne alan Folklor Ekibi de katılımcılara görsel bir şölen sundu. 
Daha sonrasında Demokrasi ve emek mücadelesinde hayatını kaybeden demokrasi şehitleri ve yakın bir zamanda geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden TKP Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Mertekçi ve BKP kurucularından Özker Özgür anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 
YDÜ Kütüphane Salonunda gerçekleşen şölende TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, TKP Yeni Güçler Genel Sekreteri Sonay Adem ve BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün birer konuşma yaptı.
TKP Yeni Güçler Başkanı Mehmet Çakıcı, Ülkenin sil baştan değişime ihtiyacı olduğunu söyledi. Çakıcı, “ Bu eski siyaset yapısı bitmeli ve yerine yeni bir yönetim gelmelidir. Çünkü bu ülkede değişmesi gereken çok şey var. Halen daha Kamu reformu, sağlık reformu, eğitim reformu, tarım reformu yapılmadı. Ülkede sivilleşme ve demokratikleşme gerçekleşmedi” dedi.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Ülkemizde kötü ve olumsuz koşullar var. Bu ülkede partizanlıklarla, demokrasiden yoksun baskıcı bir rejim altında Kıbrıs Türk Halkı yaşamaktadır. Emek sömürülmektedir. Bu bağlamda insanlarımızın kurtuluşunu sağlamak hedefi ile birlikte hareket etmek için bir çatı altında mücadele etmeye karar verdik. Gerçek anlamda ülkemizde değişimi sağlayarak toplumun kurtulmasına ve rahat bir nefes almasını sağlayacağız” dedi.
TKP Yeni Güçler Genel Sekreteri Sonay Adem,  Artık bu ülkede umudun yitirildiği, halkımızın artık bu memlekette bir şey olmaz dediği noktada birleşerek yeniden ve yeniden umudu yeşertmek, canlandırmak ve artık kanıksanan ganimetçi sermaye kesiminin partisi ve yeni yetme sermayenin partisinden bu memleketi kurtarmak için yola çıkıyoruz dedi.
BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün konuşmasında ittifakın kuruluş amaçlarını anlattı.

Yapılan oylamada ilçelere göre adayların isimleri şu şekilde oldu:

Lefkoşa

1. Dr.MEHMET ÇAKICI 
2. İZZET İZCAN 
3.TÖZÜN TUNALI 
4.FAHRİ ONBAŞI
5.Av. SEDA OKGÜL
6.MEHMET DAVULCU
7.SEVAL OYALTAN
8.REŞAT SOYLUKAL
9.KEMAL YALKIN AYKUTLU
10.FATMA ALÇICIOĞLU
11.BAHİRE KOREL
12.HEDİYE YİĞİTER
13.AYŞE CAN
14.YUSUF AKAMA
15.AHMET AVANO
16.UĞUR BARANİ

Mağusa

1.SONAY ADEM
2.MUSTAFA EMİROĞLULARI
3.TAMER KARAKAŞLI
4.AHMET İŞBECEREN
5.ALİ GÜLLE
6.BAKİYE LORD
7.CAFER KOÇAK
8.DR. EMİR GÜL
9.HATİCE SERPİL ÇAĞANSEL
10.BAHADIR CEVHER
11.İBRAHİM KORHAN
12.HİBETİ EVGİNEL
13.UMUT KADI

Girne 
1.SALİH SONÜSTÜN
2.SERAL ÇETİNDAL
3.SEVDA MELEK BULUT
4.ERTUĞRUL BİLDAĞ
5.ELİF GÜMÜŞMADEN
6.HÜSEYİN HAKANSOY
7.ALİ KUTLUER
8.MEYREM KARAAZİZ
9.YURDAER GARİP
10.GÜLLER KARAMALLİ

İskele 
1. MUSTAFATARHAN
2. ALİ ŞAMALİ
3. MEHMET TAŞ
4. ESMA KIZIL
5. HÜSEYİN BEYAZ

Güzelyurt

1. ZÜHAL KORELİ
2. EMİN TAŞKER
3. İPEK ÖZSOY
4. ÜMRAL VOLKAN

Lefke

1. ALİ ÜNCÜ
2. HASAN İZZET DİNÇOĞLU

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473