Havada ikiye bölündü

Hollanda, Ukrayna'da saldırı sonucu düşürülen Malezya Hava Yolları'na ait uçakla ilgili ön raporunu açıkladı

Havada ikiye bölündü
Temmuz ayında Ukrayna üzerinden geçerken düşürülen Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağında çoğu Hollanda vatandaşı olan 298 kişi ölmüştü.
Hollandalı uzmanlar düşürülen uçak hakkındaki ilk resmi raporu  açıkladı.
Raporda uçağı kimin düşürdüğüne dair bir ifade yer almıyor. Raporda, uçak havada seyir halindeyken ikiye bölünerek parçalandı ve daha sonra da düştü. 
Batılı ülkeler ve Kiev yönetimi uçağın Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı militanlar tarafından vurulduğunu iddia ediyor.Ayrılıkçı militanlar ise iddiaları reddediyor ve Ukrayna ordusunun açtığı ateş sonucunda yolcu uçağının düşürülmüş olabileceğini savunuyor. Uçağın düşürülmesinin ardından Hollandalı uzmanların da dahil olduğu uluslararası ekipler bölgeye giderek incelemede bulunmak istemiş ancak bölgede yoğun çatışmaların devam etmesi nedeniyle ekipler bir türlü enkaza ulaşamamıştı. İlk resmi bulgular MH17 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçak Luhansk Amsterdam - Kuala Lumpur seferi sırasında Luhansk üzerinden geçerken düşürülmüştü. Açıklanan raporun şu ana kadar düşürülen uçakla ilgili ilk resmi bulguları ortaya koyduğu ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455