banner564

Hürrem Tulga: Tekelleşmeye hayır

Hürrem Tulga, DAÜ’ye AVM yapılmasını eleştirdi:

Hürrem Tulga: Tekelleşmeye hayır
banner598
Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, ülkede tekelleşme sürecinin neredeyse tüm meslek ve iş kollarını kapsar hale geldiğini, buna karşı verdikleri mücadelenin artarak devam edeceğini belirtti.
Yazılı bir açıklama yapan Tulga, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde  (DAÜ) AVM yapılmasını da eleştirdi.
Tulga, ülkede tekelleşme sürecinin neredeyse tüm meslek ve iş kollarını kapsar hale geldiğini, oda olarak geçmişte yaptıkları uyarıların ise küçümsenerek bir tarafta bakkalların, diğer tarafta ise market sahiplerinin kavgasına indirgenmeye çalışıldığını savundu.
Tulga, durumun böyle olmadığını ve gelinen aşamada hırdavattan giysiye, kasaptan, pastaneye, restorandan, tavuk, yumurta ve piliç satışına kadar, hatta basın, yayın ve eğitim de dahil olmak üzere ekonominin pek çok faaliyet alanının, esnaf ve zanaatkarların ise tüm faaliyet alanlarının tekelleşme noktasına geldiğini ileri sürdü.

Tulga, buradan hareketle bir gerçeğin daha gün yüzüne çıktığını ve aslında bu kavganın küçümsenmeye çalışıldığı gibi bakkal ve market kavgası değil, toplum ile tekeller arası bir mücadele olduğunu savundu.
Toplumun birçok kesiminin tüm karşı çıkışlarına ve tekelleşmeye karşı verilen mücadeleye rağmen, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin sınırları içerisinde bulunan arazinin bir protokol ile AVM yapılmak üzere yatırımcıya kiralamış bulunduğunu belirten Tulga, üç – dört gündür de AVM inşaatı için kazılara başlandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474