2,5 yılda bitecek

Sucuoğlu, 700 yatak kapasiteli yeni hastanenin temelini 2017 yılının ilk çeyreğinde atacaklarını söyledi

 2,5 yılda bitecek
banner432
Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla hastanelere başlattığı ziyaretler çerçevesinde dün de Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne ve Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ne giderek, hastaların ve çalışanların bayramını kutladı.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaptığı açıklamada, ziyaretler kapsamında eksiklikleri yerinde tespit etmeye ve sıkıntıları dinlemeye devam edeceklerini söyledi.

Sucuoğlu, kısa bir süre önce 4 kişilik bir kafileyle İstanbul’a giderek oradaki şehir hastanelerini gezdiklerini; 2017’nin ilk çeyreğinde temelini atmayı planladıkları hastaneyle ilgili tespitlerde bulunduklarını ifade ederek, “nasıl bir hastane olması gerektiğini çok net ortaya çıkardık” dedi.

Sucuoğlu, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin bu ülkenin olmazsa olmazı olduğunu vurgulayarak, 1976 yılından beri hizmet veren bu yapının altyapısını tadil etmek için uğraştıklarını ancak bu kadar eski bir binayı tamir ederek halka layık hale getirmenin mümkün olmadığını söyledi.

Doktor ve hemşirelerin özlük haklarıyla ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirten Sucuoğlu, “inandığımız bir şey var; mutlu doktor, mutlu hemşire, mutlu hasta. Bu zincir eksilirse mutsuzluk başlar” dedi.

Ziyarette, Başhekim Ersan Berksel de hazır bulundu.
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 10:31

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460