banner493

Başı belaya girdi

Çalıntı olduğunu bildiği cep telefonu ve laptopu satın aldığı ileri sürülen Sami Fehim tutuklandı

Başı belaya girdi
banner432

 Suna ERDEN

Özgür Salih isimli zanlının kendisine getirdiği çalıntı malları kabul ettiği ileri sürülen Sami Fehmi’nin başı belaya girdi. Lefkoşa’da önceki gün mahkemeye çıkarılan ikametgâhtan hırsızlık zanlısı Özgür Salih’in çalmış olduğu cep telefonu ve laptopu alarak hırsızlık mal kabulü suçu işleyen zanlı Sami Fehim’de tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru İbrahim Toz olayla ilgili bulguları aktardı. Toz, huzurda bulunan zanlı Sami Fehim’in hırsızlık mal kabulü suçundan methaldar olduğunu söyledi. Polis, zanlın 8 Temmuz 2018 tarihinde Lefkoşa'da meydana gelen ikametgâhtan sirkat meselesi ile ilgili olarak yapılan soruşturma neticesinde 28 Temmuz 2018 tarihinde sirkat edilmiş olan Nikon ve Canon marka fotoğraf makineleri ile Macbook Air model diz üstü bilgisayarını hırsızlık olduklarını bilerek tasarrufuna aldığını mahkemeye aktardı. 

2 gün tutuklu kalacak
Polis memuru Toz, yapılan soruşturma neticesinde iki adet fotoğraf makinesi zanlının tasarrufunda bulunarak emare olarak alındığını Macbook Air model diz üstü bilgisayarın ise henüz tespit edilemediğini belirtti. Polis, meselenin soruşturmasının henüz tamamlanmadığını ve aranan emareler olduğunu belirterek zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Seran Bensen, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460