Bir haftada 320 bin turist

Ercan’a iniş kalkış yapan günlük uçak sayısı 70 iken, Larnaka ve Baf Havaalanlarının Ağustos ayı boyunca her gün 280 uçağa hizmet vereceği bildirildi

Bir haftada 320 bin turist
Pelin YÜKSELAY
Turizmde ‘Altını Yılını’ yaşayan Güney Kıbrıs’ın Ağustos ayını yüzde yüz dolulukla geçireceği bildirildi. Diyalog’un elde ettiği bilgilere göre; Larnaka ve Baf Havaalanları’na iniş ve kalkış yapan günlük uçak sayısı 280’e, turist sayısı da 45 bine yükseldi.
   Bir haftalık uçuş ve turist programı hakkında açıklama ayapan Hermes Airports basın sözcüsü Adamos Aspris, 13 Ağustos’a kadar Larnaka ve Baf Uluslararası havalimanlarına toplam 1960 uçuş yapılacağını belirterek, bunun Ağustos ayındaki turist trafiği oranında kaydedilen ilk artış dalgası olacağını belirtti.
Aspris, Larnaka ve Baf havalimanlarının bu hafta 320 bin turiste hizmet vereceğini ve günlük olarak ortalama  280 uçuş yapılacağını,  45 bin yolcuya hizmet verileceğini söyledi.
 Aspris, Kıbrıs’a özellikle Britanya, Rusya, Yunanistan, Orta Avrupa ve İsrail’den uçuşlarda artış kaydedildiğini söyledi.
 Adamos Aspris, geçtiğimiz pazar günü 24 saat içerisinde, her iki havalimanından 60 bin yolcuya hizmet verilirken toplam 347 uçuş  yapılarak yeni bir rekor kırıldığını açıkladı.
Her iki havalimanında da sorunlar yaşanmadığını ifade eden Hermes sözcüsü,  hem Larnaka hem de Baf havalimanında her şeyin sorunsuz, normal bir şekilde çalıştığını kaydetti.
   Bu arada 2016 yılında güneye giden toplam turist sayısının3 milyon 186 bin 531 olduğu belirtilirken, bu yılki hedefin 3,6 milyon olduğu belirtildi..

Ercan’a uçuşlar

   Diyalog’un elde ettiği bilgilere göre; Türkiye’nin değişik havaalanları ile Ercan arasında günde ortalama 70 uçuş gerçekleşiyor.
   Hafta arası 60 ile 65 cıvarında olan uçuş sayısı, hafta sonu 75’e kadar çıkıyor. En fazla uçuşu ise Pegasus Havayolları gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 07:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER