banner556

İş hayatı onları bekliyor

Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi, 118 mezun daha verdi

İş hayatı onları bekliyor

 Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi, çeşitli meslek dallarından ekonominin ihtiyaç duyduğu 98 çırak ve 20 yetişkin öğrenci olmak üzere 118 mezun daha verdi.

   KTEZO Başkanı Mahmut Kanber mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, ülke ve halk olarak var olma koşulunun toplumun üretime katılmasından geçtiğini, kendilerinin de Oda olarak bunu başarmak için çalıştıklarını ifade etti. 
   2010 yılında faaliyete giren Merkez’in bugüne kadar toplamda bin 500 istihdam yarattığını belirten Kanber, ileriki dönemde açılışını yapmayı planladıkları yeni eğitim kompleksinin 2 bin öğrenciye hizmet verebileceğini kaydetti. 
   KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga ise, hayal ettiklerini ve hayallerini gerçekleştirmek için çok çalıştıklarını söyledi.  Tulga, Oda idari binası, derslikler ve Sanayi Sitesi’nin temellerini attıklarında herkesin başarılamayacağını düşündüğünü, ülkede bir şeyler yapmanın tüm zorluklarına rağmen iyiliklerin, inadın ve ısrarın sonucu hep başardıklarını kaydetti. 
   Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitimi Merkezi Müdürü Özgür Çakmak, işbaşında eğitim modelinin uygulandığı Merkez’de, öğrencilerin iş yerlerinde ustalarının yanında pratiği öğrendiklerini, öğretmenlerinden okulda öğrendikleri teoriyi de birleştirerek üretime katıldıklarını ve ülkenin ihtiyacı olan birer nitelikli eleman olarak hayata atıldıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 10:48
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473